عصر انتقال داده رایان تکرو
ویژگی های یک دامنه خوب
طراحی سایت

ویژگی های یک دامنه خوب

ویژگی های یک دامنه خوب
طراحی سایت

ویژگی های یک دامنه خوب

یکی از مراحل مهم طراحی سایت ، دامنه آن است. دامنه در واقع آدرسی است که کاربران سایت شما را با آن نام میشناسند، پس باید در انتخاب آن دقت کنید.

ویژگی های یک دامنه خوب:

 •  کوتاهی : امروزه با گسترش طراحی سایت در حوزه های مختلف ، امکان پیدا کردن یک نام مختصر برای دامنه رفته رفته کم تر می شود . توجه کنید نام دامنه باید کوتاه و با معنا بوده و به موضوع سایت شما نیز مرتبط باشد . سعی کنید از کلمات مخفف تا حد امکان استفاده نکنید . سعی کنید از نام هایی استفاده کنید که تا حد مکان دو املایی نباشند . همچنین در هنگام خواندن نام سایت تلفظ اشتباه رخ ندهد.
 • به یاد ماندنی: سعی کنید از نامی برای دامنه خود استفاده نمایید که به یاد ماندنی باشد و کاربران به سادگی آن را حفظ کنند. بنابر این در هنگام مخفف کردن اسامی و نام ها به خوش آوا بودن آن توجه نمایید . همچنین سعی کنید تا حد امکان نام دامنه یک کلمه ای باشد چون نام های دو کلمه ای یا بیشتر ممکن است کاربر را به اشتباه بیندازد.
 • مشابه نداشته باشد : شما زحمات طراحی سایت را متقبل شد اید و قطعا دوست دارید کاربران سایت خود شما را ببینند نه سایت رقبا و سایرین را . بنابراین سعی کنید نامی برای دامنه سایت خود انتخاب نمایید که مشابه نام سایت های مشهور نباشد .
 • همچنین نام دامنه باید بیانگر نوع هدف باشد:
  بعلاوه پیشنهاد می شود
  برای سایت های علمی از پسوند org.
  برای وب سایت های سازمانی ، پسوند edu.
  برای سایت های اموزشی و علمی ، پسوند . gov
  برای سایت های دولتی و … استفاده می شوند

نوشتن نظر

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است