تیزر و موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست؟

نقاشی متحرک

بیاید موشن گرافیک رو از دید گذشتگان بررسی کنیم فرض کنید شما نقاش هستید و از شما خواسته اند حرکات یک شخص را در یک زمان مشخص در قالب نقاشی نشان دهید ، چه کار می کنید؟

بدیهی ست که از ابتدای بازه ی زمانی شروع به کشیدن طرح های مختلفی از شخص در حین حرکت ، می کنید. سپس طرح ها را به ترتیب قرار می دهید و با نمایش پشت سر هم آن ها حرکت شخص را شبیه سازی می کنید.

عروسک گردانی

عروسک گردانی از جمله هنر های محبوبی ست که در تمامی کشور های دنیا رایج بوده و از قدیم تا کنون مخاطبین زیادی رو جذب خودش کرده است.

در این هنر عروسک ها رو با دست و یا سایر ابزار به حرکت در می آورند و به نوعی یک موشن گرافیک می سازند.

شاید بپرسید عروسک گردانی و نقاشی چه ربطی به موشن دارد ، از شما دعوت می کنم تا ادامه ی مطلب رو مطالعه بفرمایید.

معنای امروزی

ما اینجا قصد نداریم تاریخچه ی موشن رو بررسی کنیم و بیشتر هدفمون آشنا کردن شما با مفهوم انیمیشن و یا موشن هست پس بحث تاریخ رو کنار می گذاریم.

حالا اجازه بدید نقاشی یا عروسک شما رو کمی به روزتر کنیم و با استفاده از ابزار های کامپیوتری طراحی کنیم و اون رو با نرم افزار های مرتبط حرکت بدیم با این تفاوت که ابزار های کامپیوتری ، برای حرکت دادن هر چه که در ذهن شماست از انعطاف کافی برخوردار هستند و دیگه لازم نیست برای هر لحظه تمام صحنه رو دوباره طراحی کرد.

همچنین آنچه که امروزه به عنوان موشن یا انیمیشن طراحی می شود به دلیل استفاده از تکنیک های کامپیوتری از زیبایی بصری و صوتی بالا تری برخوردار است.

چرا موشن گرافیک؟

امروزه با توسعه ی فضای مجازی امکان معرفی کسب و کار و ایده و طرح های متفاوت با استفاده از این بستر به راحتی فراهم شده است.

انیمیشن تبلیغاتی یکی از مواردی ست که می تواند در بستر فضای مجازی ، کسب و کار شما را معرفی کند.

مزیت

  • صرفه ی اقتصادی
  • جذابیت بالا

قسمت عمده ی انیمیشن یا موشن با استفاده از ابزار های کامپیوتری و بدون صرف مواد (متریال) اجرا می شود فلذا از صرفه ی اقتصادی بالاتری نسبت به سایر طرق تبلیغاتی برخوردار است.همچنین اگر طراحی انیمیشن تبلیغاتی شما با یک سناریوی خوب ، تصاویر گرافیکی با کیفیت مناسب ،گوینده و موزیک پس زمینه انجام پذیرد از جذابیت بالاتری نسبت به سایر موارد برخوردار خواهد بود .

تیزر های تبلیغاتی

تیزر های تبلیغاتی چیست و چگونه ساخته می شوند؟

امروزه تبلیغات به عنوان عنصر اصلی در آگاهی، ترغیب و یادآوری مشتریان نسبت به محصولات، برندها و شرکت ها شناخته می شوند. تبلیغات مناسب و صحیح و بکارگیری رسانه مناسب جهت انتقال محتوای تبلیغاتی به مخاطبین و مشتریان بازار هدف می تواند مرحله معرفی و یا رشد از چرخه عمر محصول را با سرعت بالایی طی نماید. در میان انواع تبلیغات ( رسانه ای، محیطی، چاپی و … ) کماکان تیزرهای تلویزیونی که زیر مجموعه تبلیغات رسانه ای می باشند بیشترین و بهترین تاثیر گذاری را روی مخاطبین البته بسته به نوع محصول ( مصرفی و صنعتی) می گذارند.

واژه تیزر که به معنای ادیت کننده است، اصطلاحا به رفتاری گفته می شود که با کامل نشان ندادن چیزی یا کامل نگفتن حرفی، در فرد مقابل ایجاد حس کنجکاوی می کند.
به عنوان مثال، در تصویری با یک جمله رو به رو میشود اما نمی دانید که با چه برند یا چه شرکت یا چه چیزی روبه رو هستید. پیامی در حال انتقال است اما نمی دانید هدف چیست. آیا قرار است محصولی فروخته شود؟ آیا قرار است فیلمی معرفی شود؟

خدمات مبتنی بر ویدئو

  ساخت فیلم صنعتی

رویکرد در فیلم صنعتی بیشتر بر مبنای شکل گیری فرایند تولید ، اهداف بلند مدت  ، پرداخت ویژه به محصول و مقایسه با کالاهای داخلی و خارجی بهمراه تاکید بر نکات بارز محصول ، و علت پیدایش محصول که فرایندی است برای شکل دهی فیلم صنعتی است. اگر قصد معرفی محصولات خود را دارید می توانید با ساخت تیزر تبلیغاتی و انتشار آن در رسانه های مختلف، برند خود را به همگان معرفی نمایید.

سفارش

  ساخت تیزر موشن گرافیک

در این روش تصاویر حقیقی  (در نوع مختلف) با اضافه شدن ویژگی های متنی که توضیح سوژه را می دهد برای تاثیر گذاری بیشتر و اضافه گردن گرافیک و بافت تصویری مضاعف از روش موشن گرافیک استفاده می شود. این روش بازخورد زیادی برای کسب و کارها دارد زیرا که با به کار گیری ترکیبی از گرافیک و تصاویر حقیقی می توان بالاترین سطح را در ساخت تیزر تبلیغاتی ایجاد کرد و در زمان مناسب پیام تبلیغ را در ذهن و جان بینندگان جای داد.

سفارش

  ساخت مستند شهری

در مستند سمفونی شهری  نگاه قالب بر جریان زندگی یک شهر که تمام فاکتورهای یک شهر را از قبیل سیمای شهر ، خیابان ها ، خودروها ، فضای سبز ، فضای صنعتی ، تردد آدمها ، ارتباطات ، تجمع  و موقعیت هایی که شاخصه همان شهر است تاکید دارد. این مستند در واقع یک روز یک شهر را نشان می دهد. در ساخت مستند شهری به تمامی عوامل بالا توجه می شود و در درست کردن آن سعی می گردد حس و حال و روح شهر به بیبننده انتقال پیدا کند.

سفارش

 ساخت تیزر تلویزیونی

با توجه به  گستردگی مخاطب تلویزیون ساخت تیزر تبلیغاتی برای تلویزیون متفاوت از رسانه های دیگر است. با در نظر گرفت قیمت بالای پخش در تلویزیون ،تیزرهای تبلیغاتی با کمترین زمان باید تبلیغ خود را به مخاطب عرضه کند. یعنی از گرافیک و ایده نهایت استفاده شود تا در کمترین زمان پیام تبلیغ به گوش مخاطب برسد و این پیام در ذهن مخاطب ماندگاری داشته باشد.

سفارش

 ساخت انیمیشن

اینفوگرافیک یکی از روش های نوین برای پرداخت ویژه به “پیام تبلیغ” در کمترین زمان و با تاثیر پذیری بیشتر است. این گونه تبلیغات با استفاده از آیکون های هر موضوع و  با استفاده از فضا سازی تبلیغ صمیمانه عرضه می شود. منظور از تبلیغ صمیمانه ایجاد ارتباط با بینندگان تیزر، به صورت کاملا خودمانی است. انیمیشن های ارائه داده شده با توجه به بستر گرافیکی مناسب می توانند، در کوتاهترین زمان پیام تبلیغ را در ذهن مخاطب حک کنند.

سفارش

 ساخت تیزر اینستاگرام

با گستردگی روزافزون مخاطبان شبکه مجازی یکی از بهترین تبلیغات در این بخش ساخت ویدئوهای ویژه کوتاه، برای نمایش در صفحات شبکه های اجتماعی است. نوع تبلیغات در این بخش باید عمومی تر و به گونه ای جذابیت بیشتری داشته باشد که قابل اشترک گذاری در بین مخاطبان را دارا باشد. ساخت موشن گرافیک جهت ارائه محصولات تولیدی در رسانه های اجتماعی بیشتر توصیه می شود.

سفارش

نمونه کارهای موشن و تیزر

تعرفه های تیزر و موشن

تیزر و مستند

مطالب و مقالات مرتبط 

برای مشاهده ی نمونه کار های ما علاوه بر سایت میتوانید از کانال آپارات رایتک و یا صفحه ی اینستاگرام اقدام نمایید.