04191012301

طراحی لوگو

طراحی لوگو در https://rightechco.com/

شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که رمز موفقیت کسب و کارها در عصر دیجیتال امروزه در چیست؟

همانطور که میدانید دنیای امروزه، دنیای ارتباطات است و فعالیت کسب و کارها دیگر مانند گذشته محدود به منطقه خاصی نمی باشد و موفقیت در این چنین عصری مستلزم شناخته شدن برند شما توسط مشتریان می باشد، زیرا این شناخت و بر سر زبان افتادن به خودی خود باعث جذب و افزایش اعتماد مشتریان به برند شما میشود.

 

اهمیت طراحی لوگو حرفه ای برای کسب وکار ها

قدم اول برای شناخته شدن برند شما، ایجاد یک تصویر ذهنی برای مشتریان می باشد، برای مثال با شنیدن نام برند اپل، تصویر یک سیب گاز زده در ذهن ما مجسم میشود که همان لوگوی شرکت اپل می باشد و همه مشتریان، این شرکت را با این لوگو به یاد می آورند.

ما با این مثال ساده به اهمیت و ارزش طراحی لوگو برای برند خودمان پی میبریم، اما آیا هر لوگو ای میتواند بیانگر هویت برند ما باشد یا یک لوگو حرفه ای باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟ و از همه مهمتر اینکه چگونه صاحب یک لوگوی خاص و ارزان شویم؟

بله درست است همانطور که حدس میزنید هر لوگو ای نمیتواند رسالت برند ما را به خوبی به نمایش بگذارد، بنابراین باید لوگو ای که برای کسب و کارمان در نظر میگیریم تا حد امکان دارای مشخصه هایی باشد تا یک لوگو تاثیرگذار باشد.

برندسازی با طراحی لوگو حرفه ای

ویژگی های لوگوی حرفه ای

منحصر بفرد بودن لوگو حرفه ای

منحصر به فرد بودن

از آنجایی که لوگوی هر کسب و کاری متمایز کننده آن کسب و کار از سایر رقبا است پس باید کاملا منحصر به فرد طراحی شود زیرا یک لوگو کپی نمیتواند وجه تمایزی برای شما ایجاد کند.

ساده بودن

لوگوها برای اینکه بتوانند به راحتی در ذهن مشتریان ثبت شوند باید ساده و به دور از جزئیات زیاد باشند، زیرا شلوغی و جزئیات زیاد باعث کاهش توجه ذهن شده و در نتیجه احتمال به یادآوری لوگو را نیز کاهش میدهد.

هدفمند بودن لوگو

هدفمندی

یک لوگو حرفه ای باید هدفمند بوده و معنا و مفهوم خاصی را درباره یک برند برساند، برای مثال اگر به لوگو آمازون توجه کنیم مشاهده میکنیم که لوگو در عین سادگی، در تلاش برای رساندن مفهوم خاصی است و فلش کشیده شده از حرف a که حرف اول الفبای لاتین است به حرف z که حرف آخر می باشد، نماینگر این است که در سایت آمازون هر چیزی از a تا z برای فروش موجود می باشد.

ماندگاری لوگو

حفظ اثر و ارزش در طول زمان

استفاده از موضوعات ترند و به روز برای طراحی لوگو ممکن است در ابتدا باعث افزایش توجه به برند و لوگوی شما شود اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ارزش و معنای خود را از دست داده و به فراموشی سپرده میشود، بنابراین لوگوی حرفه ای لوگو ای است که حتی پس گذشت سالها، اثرگذاری و مفهوم خود را از دست ندهد.

لوگو در اندازه های مختلف

قابل فهم بودن در ابعاد مختلف

از آنجایی که لوگوی طراحی شده برای برند ها، در مکان های مختلفی از بنر های خیلی بزرگ گرفته تا بر روی بسته بندی های کوچک یا حتی داخل سایت، استفاده میشوند بنابراین باید توجه کرد که لوگو به گونه ای باشد که در همه سایز ها به راحتی و با تمام جزئیات قابل مشاهده و فهم باشد.

استفاده از رنگ ها متناسب با مفهوم لوگو

همانطور که میدانید طبق روانشناسی رنگ ها، هر رنگ معنا و مفهوم خاصی دارد در نتیجه استفاده از رنگ متناسب با مفهوم برند ما در طراحی لوگو، باعث افزایش اثربخشی و انتقال بهتر پیام ما به مخاطب هایمان میشود. برای مثال رنگ آبی باعث القاء حس آرامش شده و همچنین ایجاد حس اعتماد به برند ما را، برای مشتریان به دنبال دارد، یا رنگ قرمز باعث جلب توجه و افزایش هیجان میشود و همچنین رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی باعث افزایش اشتها نیز میشوند به همین علت در صنایع غذایی و رستوران ها به وفور استفاده میشوند.

مراحل طراحی لوگو در رایتک

1. ارئه مشاوره به کارفرما و دریافت اطلاعات اولیه موردنیاز

2. ایده پردازی

3. طراحی سه اتود اولیه

4. مشورت با کارفرما برای انتخاب اتود و رنگبندی لوگو

5. پیاده سازی نهایی با نرم افزار

6. ارائه طرح نهایی در قالب موکاپ

لوگو در اندازه های مختلف

1. بازبینی لوگو و آماده سازی در فرمت های مختلف

تعرفه های طراحی لوگو رایتک

طراحی لوگو اختصاصی
 • تغییرات مجاز: 3 بار
 • ایده پردازی : توسط تیم
 • تعداد موکاپ : 3 موکاپ
 • طراحی برای چاپ: ندارد

تماس بگیرید

سفارش دهید
dots
ریدیزاین لوگو
 • تغییرات مجاز: 2 بار
 • ایده پردازی : با نمونه
 • تعداد موکاپ : 3 موکاپ
 • طراحی برای چاپ: ندارد

تماس بگیرید

سفارش دهید
dots
طراحی لوگو تایپ
 • تغییرات مجاز: 3 بار
 • ایده پردازی : با اسم شرکت
 • تعداد موکاپ : 3 موکاپ
 • طراحی برای چاپ: ندارد

تماس بگیرید

سفارش دهید

نمونه کارهای موفق ما

نوشته ای یافت نشد

سوالات متداول

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما مجاز به استفاده از این تگ های HTML می باشید: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است