اسفند, ۱۳۹۷ بدون نظر SEO

نگاهی کوتاه به گوگل

 

گوگل را می توان بی شک غولی بزرگ در دنیای وب دانست که هرکس بتواند با آن دوست باشد دیگر خطری آن را تهدید نمیکند.
با نگاهی کوتاه به گذشته میتوان به این موضوع پی برد که برای ماندگار ماندن در وب و همچنین ایجاد یک وب سایت که کاربران زیاد و درآمد زیادی داشته باشد، قطعاً به موتورهای جستجو نیازمند خواهیم بود.

با توجه به این موضوع که گوگل بخش بسیار گسترده ای از این بازار را در دست گرفته است، میتوان گفت اهمیت ندادن به آن کاملاً غیرممکن به نظر میرسد.
از این رو کلیه وب سایتهای آنلاین در وب تمایل دارند رتبه بالاتری در این موتور جستجو به دست آورده و مخاطبین بیشتری به وب سایت خودشان هدایت کنند.

گوگل در ابتدای کار خود از الگوریتم بسیار ساده ای برای انتخاب نتایج نمایش داده شده استفاده میکرد، تعداد کلمات استفاده شده در متن مطالب و یا تعداد لینکهای داده شده به یک صفحه در وب معیارهای بسیار سادهای بودند که گوگل آنها را برای درک اهمیت یک مطلب در نظر می گرفت، اما چندی نگذشت که این رو شها مورد سو استفاده افراد بسیاری قرار گرفت و با رو شهای تقلبی توانستند موتورهای جستجو را فریب داده و بازدید بسیار قابل توجهی را کسب نمایند.

سئو چیست؟

 

سئو(SEO) مخفف سه کلمه Search engine optimization میباشد و به معنی بهینه سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو است.
امروزه اگر یک وب سایت بخواهد در گوگل به عنوان نتایج اول نمایش داده شود باید به قوانین سئو (SEO) احترام گذاشته و بخش گستردهای از آن قوانین را در وب سایت اش رعایت نماید.
با توجه به پیشرفت روزافزون دنیای وب و افزایش بیشمار وبسایت ها اکنون دیگر به سادگی نمیتوان پا در عرصه تجارت آنلاین و مطرح شدن در دنیای وب گذاشت، اگر بخواهید یک وب سایت داشته باشید که بازدید روزانه قابل توجهی و یا فروش بالایی داشته باشد قطعاً نیاز دارید تا در موتورهای جستجو نیز حضور داشته باشید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *