موشن گرافیک چیست؟

نقاشی متحرک 

بیاید موشن گرافیک رو از دید گذشتگان بررسی کنیم فرض کنید شما نقاش هستید و از شما خواسته اند حرکات یک شخص را در یک زمان مشخص در قالب نقاشی نشان دهید ، چه کار می کنید؟

بدیهی ست که از ابتدای بازه ی زمانی شروع به کشیدن طرح های مختلفی از شخص در حین حرکت ، می کنید. سپس طرح ها را به ترتیب قرار می دهید و با نمایش پشت سر هم آن ها حرکت شخص را شبیه سازی می کنید.

عروسک گردانی

عروسک گردانی از جمله هنر های محبوبی ست که در تمامی کشور های دنیا رایج بوده و از قدیم تا کنون مخاطبین زیادی رو جذب خودش کرده است.

در این هنر عروسک ها رو با دست و یا سایر ابزار به حرکت در می آورند و به نوعی یک موشن گرافیک می سازند.

شاید بپرسید عروسک گردانی و نقاشی چه ربطی به موشن دارد ، از شما دعوت می کنم تا ادامه ی مطلب رو مطالعه بفرمایید.

معنای امروزی 

ما اینجا قصد نداریم تاریخچه ی موشن رو بررسی کنیم و بیشتر هدفمون آشنا کردن شما با مفهوم انیمیشن و یا موشن هست پس بحث تاریخ رو کنار می گذاریم.

حالا اجازه بدید نقاشی یا عروسک شما رو کمی به روزتر کنیم و با استفاده از ابزار های کامپیوتری طراحی کنیم و اون رو با نرم افزار های مرتبط حرکت بدیم با این تفاوت که ابزار های کامپیوتری ، برای حرکت دادن هر چه که در ذهن شماست از انعطاف کافی برخوردار هستند و دیگه لازم نیست برای هر لحظه تمام صحنه رو دوباره طراحی کرد.

همچنین آنچه که امروزه به عنوان موشن یا انیمیشن طراحی می شود به دلیل استفاده از تکنیک های کامپیوتری از زیبایی بصری و صوتی بالا تری برخوردار است.

چرا موشن گرافیک؟

امروزه با توسعه ی فضای مجازی امکان معرفی کسب و کار و ایده و طرح های متفاوت با استفاده از این بستر به راحتی فراهم شده است.

انیمیشن تبلیغاتی یکی از مواردی ست که می تواند در بستر فضای مجازی ، کسب و کار شما را معرفی کند.

مزیت

  • صرفه ی اقتصادی
  • جذابیت بالا

قسمت عمده ی انیمیشن یا موشن با استفاده از ابزار های کامپیوتری و بدون صرف مواد (متریال) اجرا می شود فلذا از صرفه ی اقتصادی بالاتری نسبت به سایر طرق تبلیغاتی برخوردار است.همچنین اگر طراحی انیمیشن تبلیغاتی شما با یک سناریوی خوب ، تصاویر گرافیکی با کیفیت مناسب ،گوینده و موزیک پس زمینه انجام پذیرد از جذابیت بالاتری نسبت به سایر موارد برخوردار خواهد بود .

[hm_title type=”main_title” icon=”ico-book5″ footer=”line_icon” title_size=”default” transform=”capitalize” align=”center”]نمونه کارهای موشن گرافیک[/hm_title][hm_portfolio_filter style=”bootmanim” filter_layout=”masonry_porto” filter_width=”boxed_portos” filter_column=”four_blocks” filter_spaces=”has_sapce_portos” buttons_style=”text_but” cats=”motion-graphic” orderby=”rand” sortby=”ASC” cat_orderby=”count” cat_sortby=”ASC” hide_empty=”0″ show_all_button=”show” show_filters=”hide” show_sortby=”show” show_cats=”hide” show_comments=”hide” posts_num=”8″]
[hm_title type=”normal_title”]

مطالب و مقالات مرتبط 

[/hm_title]

برای مشاهده ی نمونه کار های ما علاوه بر سایت میتوانید از کانال آپارات رایتک و یا صفحه ی اینستاگرام اقدام نمایید.