امنیت پیج اینستاگرام و روش های امن کردن پیج

امنیت پیج اینستاگرام و روش های امن کردن پیج

اینستاگرام طی سال‌های اخیر در ایران و کشورهای دیگر بسیار محبوب‌ شده است. بر اساس آخرین آمار، این شبکه اجتماعی، ماهانه ۱ میلیارد کاربر فعال دارد. این رقم در سال گذشته، ۵۰۰ میلیون نفر بوده است. اما آنچه حائز اهمیت امنیت و مدیریت پیج اینستاگرام است که در ادامه به تفصیل توضیح می دهیم.

با افزایش محبویت اینستاگرام، بحث امنیت پیج اینستاگرام بارها در این شبکه اجتماعی مطرح شده است. برای افزایش امنیت پیج در اینستاگرام راه های متعددی گذاشته شده که کاربران زیادی از این قابلیت ها اطلاع ندارند و همین موضوع در برخی مواقع نادر باعث از دست رفتن پیج اینستاگرام این افراد می شود.

موارد شایع از دسترس خارج شدن پیج

اطلاع نداشتن از پسورد پیج : در صورتی که از پیج خود خارج شده و از رمز پیج خود اطلاع نداشته باشید.

درخواست ثبت پسورد جدید : برخی مواقع خود اینستاگرام از شما میخواهد پسورد جدید ثبت کنید.

هک شدن صفحه اینستاگرام : در صورت هک شدن پیج تان اطلاعات امنیتی پیج تان تغییر کند.

و هر دلیل دیگری که در کل باعث شود دسترسی شما از پیج قطع شده و شما به دلیل به یاد نداشتن پسورد فعلی پیج و یا وارد نکردن اطلاعات امنیتی مانند شماره و ایمیل معتبر داخل اکانت خود، به صورت کلی پیج از دسترس شما خارج شود. هنگام ثبت نام و ایجاد اکانت در اینستاگرام شما قادر بودید از دو طریق، برنامه اینستاگرام و سایت آن اقدام به ایجاد حساب در این شبکه اجتماعی کرده باشید.

افزایش امنیت پیج اینستاگرام

۱) اکانت خود را پرایوت (خصوصی) کنید

اگر اکانت اینستاگرام شما شخصی است و مربوط به کسب و کار شما نیست، حتما آن را پرایوت کنید. اگر عکس‌ها و اطلاعات شخصی خود را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید، برای جلوگیری از سو استفاده دیگران، اکانت خود را پرایوت کنید.

2) رمز عبور

از رمز عبور (پسورد) قوی و پیچیده استفاده کنید. رمز عبور شما بهتر است تلفیقی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علایم و کاراکترها باشد. از رمز عبور یکسان برای اکانت‌های محتلف استفاده نکنید. با این کار، اگر برای یکی از پیج‌های شما مشکل امنیتی پیش بیاید، بقیه هم درگیر شوند.

3) فعالیت‌های ورودی را کنترل کنید

برای امنیت بیشتر پیج اینستاگرام، به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید. سپس از بخش Security به Login Activity بروید. در این قسمت مکان‌هایی که از آنها در اینستاگرام خود وارد شده‌اید را چک کنید و می‌توانید مکان فعلی خود را تأیید کنید و به فعالیت‌های قبلی نگاه کنید. اگر مکان‌هایی وجود دارد که شما آنها را نمی‌شناسید، رمز عبور خود را تغییر دهید.

4) غیرفعال کردن وضعیت فعالیت

یکی از ویژگی‌های اینستاگرام این است که به افراد امکان می‌دهد تا ببینند که بقیه چه زمانی آنلاین بوده‌اند. شاید شما زمانی حوصله جواب دادن به دایرکت‌ها و پیام‌ها را نداشته باشید. در این صورت به تنظیمات اکانت خود بروید. از گزینه‌ها Privacy را انتخاب کنید و از آنجا می‌توانید Activity Status را خاموش کنید.

5) تگ عکس را دستی کنید

ممکن است کسی شما را در عکس‌های نامربوط و نامناسب تگ کند و یا عکسی که دوست ندارید منتشر شود و دیگران منتشر کنند و شما را تگ کنند. در این صورت نام کاربری شما به آن عکس‌ها اضافه می‌شود. برای جلوگیری از این کار، گزینه تگ کردن را به حالت دستی تغییر دهید.

به این معنی که شما تعیین کنید در کدام عکس تگ شوید و در کدام تگ نشوید. وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید، سپس Photos of You را انتخاب کنید. روی آیکن منو در گوشه سمت راست کلیک کنید و Manually approve tags را فعال کنید.

۶) تایید هویت دو مرحله‌ای را روشن کنید

یکی از مهم‌ترین نکات امنیت پیج اینستاگرام، فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای است. تایید هویت دو مرحله‌ای در واقع یک لایه امنیتی دیگر به امنیت پیج اینستاگرام شما اضافه می‌کند. وقتی شما تایید هویت دو مرحلهای را روشن می‌کنید، اگر کسی حتی پسورد اینستاگرام شما را داشته باشد، به علت نداشتن کد دوم به حساب اینستاگرام شما دسترسی نخواهند داشت.

برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای، به تنظیمات اینستاگرام بروید، از بخش Security، Two-Factor Authentication را انتخاب کنید. سپس بر روی Get Started کلیک کنید. اینستاگرام به شما دو گزینه می‌دهد. یکی اینکه از طریق پیام کد را به شما بدهد و یا از طریق یک اپلیکیشن که باید گزینه Authentication App را انتخاب کنید. اینستاگرام کد احراز هویت دو مرحله‌ای را به شما ارسال می‌کند. از این به بعد هروقت که بخواهید وارد پیج اینستاگرام خود شوید، علاوه بر رمز عبور، کد ارسالی را نیز باید وارد کنید.

شرکت فناوری اطلاعات رایتک

علاوه بر موارد ذکر شده ممکن است مشکلاتی برای پیج شما که زحمات زیادی نیز برای آن کشیده اید به وجود بیاید. با این حال می توانید امنیت و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به شرکت فناوری اطلاعات رایتک بسپارید تا خیال خود را از هر بابتی نسبت به پیج خود راحت کنید. شرکت فناوری اطلاعات رایتک شرکتی برتر و موفق در این زمینه می باشد که شما نیز می توانید پیج خود را به این شرکت بسپارید تا مشکلی برای پیج شما به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است