دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌ ای از بازاریابی محصولات و خدمات می گویند که از طریق دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌شود. به صورت کلی، هر کاری که شما در آن از ابزارهای دیجیتال (مثل ایمیل، سایت، پیامک و…) برای تبلیغات، فروش، نظرسنجی یا معرفی محصولات یا خدماتتان استفاده کنید، نوعی دیجیتال مارکتینگ است. همانطور که در مطالب قبلی هم اشاره شده شرکت فناوری اطلاعات رایتک یکی از موفق ترین شرکت ها در زمینه فناوری اطلاعات می باشد که آماده طراحی انواع سایت ها از جمله طراحی فروشگاه اینترنتی است.

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابان دیجیتال روی شاخص­‌های کلیدی عملکرد (KPI) خاصی متمرکز هستند و با توجه به آنها و سنجش دقیق‌­شان، بازدهی هریک از کمپین‌های مختلف خود در کانال‌های مختلف را اندازه‌گیری می‌کنند و با این نتایج بهترین آن ها را اجرا می‌­کنند.

دیجیتال مارکتینگ مفهوم نسبتاً جدیدی نیست بنابراین در دیجیتال مارکتینگ استفاده از ابزارهای دیجیتال مطرح است، نه فقط اپلیکیشن‌ها و موتورهای جستجو و … بنابراین دیجیتال مارکتینگ می‌تواند همزمان آنلاین باشد یا آفلاین. بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت‌هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای آشنایی کلی با دیجیتال مارکتینگ لازم است به طور اجمالی، اصول، ابزارها، کانال ها و استراتژی های بازاریابی دیجیتال به شکل کامل آشنا شده و نحوه استفاده کاربردی از آنها را یاد بگیرید. همچنین بحث تحلیل و ارزیابی اثربخشی فعالیت های انجام شده و تصحیح آنها نیز از دیگر موارد مهم برای فردی است که قصد تسلط اصولی بر دیجیتال مارکتینگ را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و سفارش طراحی سایت فروشگاهی و… می توانید به وب سایت شرکت فناوری اطلاعات رایتک مراجعه کنید و از مطالب قبلی ما هم استفاده کنید.

اهمیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ

 • در حال حاضر استراتژی بازاریابی کاملا به دیجیتال مارکتینگ بستگی دارد.
 • باعث افزایش فروش و در نهایت افزایش درآمد می‌شود.
 • به شما در محبوب شدن برندتان کمک می‌کند.
 • به ایجاد رابطه بهتر با مشتریان و بهبود چشم‌اندازهای کسب‌و‌کار کمک می‌کند.
 • نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بهتری را به وجود می‌آورد.
 • دارای فرصت‌های شغلی گسترده و پویا است.
 • به دیده شدن شما در SERP موتور جستجو کمک می‌کند.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ و طراحی فروشگاه اینترنتی

نرخ رو به رشد بازارهای دیجیتال

فرصت‌های شغلی متنوع

راهی آسان برای شروع یک کسب‌و‌کار خلاقانه

پیشرفت آسان در قیف فروش دیجیتال

جذب آسان مخاطب در بسترهای اینترنتی

شکاف مهارت‌های دیجیتال

تطبیق پذیری

تحول در بازاریابی دیجیتال

پشت سر گذاشتن رقیبان

دیجیتال مارکتینگ آفلاین

همان فعالیت‌های بازاریابی که به صورت سنتی و محیطی اجرا می‌شده است اگر با استفاده از ابزارهای دیجیتال باشد در این دسته قرار می‌گیرد

 • بازاریابی محیطی ارتقایافته
 • رادیو مارکتینگ / بازاریابی رادیویی
 • تلویزیون مارکتینگ / بازاریابی تلویزیونی
 • تلفن مارکتینگ / بازاریابی تلفنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است