ویژگی های وب سایت و تاثیر آن بر کسب و کار

ویژگی های وب سایت و تاثیر آن بر کسب و کار

ویژگی های وب سایت و تاثیر آن برر کسب و کار : اهمیت داشتن یک وبسایت خوب برای رشد و بهبود کسب و کارها بر هیچ کس پوشیده نیست. زمانی بود که فقط فعالیت های اینترنتی نیاز به وب سایت داشتند اما امروزه با گسترش اینترنت هر فعالیت کاری برای افزایش راندمان خود نیاز به یک وبسایت دارد. اما وجود یک سایت به خودی خود و بدون رعایت اصول نمی تواند تاثیر چندانی بر بهبود کسب و کار داشته باشد.

ویژگی های یک سایت خوب و مفید برای کسب و کار

1.ظاهر وب سایت

اولین چیزی که در ورود به یک سایت توجه کاربر را به خودش جلب می کند طراحی و ظاهر وبسایت یا همان UL Design هست . کاربران ترجیح می دهند مطالب مورد نیاز خود را از وب سایت هایی استخراج کنند که ظاهر آنها حس خوبی به آنان القا می کند.


وب سایتی که ظاهر مناسبی ندارند نمی توانند کاربر را برای مدت زمان زیادی در خود نگهدارد و این علاوه بر کاهش عملکرد مفید وبسایت باعث بروز مشکلاتی مثل افت رتبه وب سایت در موتور های جستو خواهد شد.

2.طراحی سایت ریسپانسیو

یک طراحی خوب علاوه بر رعایت اصول روز طراحی دنیا لازم است که واکنش گرا ( طراحی سایت ریسپانسیو ) باشد. اکثر کاربران اینترنتی وب گردی خود را توسط ابزار های مختلفی از جمله تبلت و گوشی انجام می دهند. طراحی ریسپانسیو ، شکل صحیح از وب سایت در دستگاه های مختلف مثل رایانه های شخصی ، تبلت ها ، موبایل ها و … به نمایش می گذارد.

و اگر طراحی ریسپانسیو نباشد ، نمایش سایت در برخی ابزار ها به درستی انجام نمی شود و همین امر باعث می شود کاربران رغبتی به ماندن در وبسایت شما نداشته باشند. این امر نیز علاوه بر تاثیر منفی بر روی عملکرد سایت ، باعث کاهش رتبه سایت در موتور های جست و جو خواهد شد.

3.دامنه ی خوب برای یک سایت

داشتن یک دامنه ی خوب بهترین راه به یاد ماندن است. سایتی که دامنه اشدر خاطر کاربر می ماند که با یادآوری آدرس سایت موضوع آن هم به یاد می ماند. همچنین یک مبحث مهم در سئو مرتبط بودن آدرس با محتوا است.

 

4. آپتایم

منظور از آپتایم زمانی است که سایت شما بر روی اینترنت برای همه در دسترس است. یک سایت خوب آپتایمی نزدیک به صد در صد دارد . یک لحظه در دسترس نبودن وبسایت شما می تواند به اندازه از دست دادن چندین مشتری به ضررتان تمام شود.

5. محتوا

لازم است که به روزرسانی محتوای وبسایت به صورت منظم طی بازه های زمانی مشخص انجام شود. پویایی یکی از دلایل موفقیت وبسایت شما می تواند باشد.

برای آموزش طراحی سایت ، به صورت مبتدی تا پیشرفته تماس حاصل فرمایید.
6.سرعت لود

این مورد نیز در کارآمدی وب سایت خیلی اهمیت دارد.کاربران تمایل دارند سایت مورد نظرشان ظرف کمتر از 5 ثانیه بارگزاری شود. اگر بیش از این به طول بیانجامد حتی ممکن است کاربران از تماشای وبسایت شما منصرف شوند و هر چقدر هم ظاهر و مطلب وبسایت مورد پسند کاربر باشد ، باز هم تفاوتی حاصل نخواهد شد.

بهینه سازی و سئو سایت

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، بر اساس استانداردهای موتور های جستجو و به منظور بهبود عملکرد سایت و جذب بازدید کنندگان بیشتر انجام میگیرد. فاکتور های زیادی در سئو سایت شما تاثیر گذارند ، از کلمات به کار رفته در متن و محتوا تا لینک های ورودی به سایت از سایت های دیگر ، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت برای موتور های جستجو را سئو مینامیم. در واقع سئو مجموعه فعالیت هایی است که در طراحی سایت و تولید محتوا انجام می دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکنند بیشتری برای سایت جذب کنیم.

امنیت

بحث امنیت نیز یکی از موارد گسترده و بسیار حائز اهمیت وبسایت می باشد. ممکن است تمامی فاکتور های یک وبسایت مناسب را در سایت خود لحاظ کرده باشید ، اما اگر امنیت وبسایتتان مناسب نباشدهر لحظه امکان بروز اختلال و به هدر رفتن زحماتتان است . پس لازم است که فاکتور های امنیت از ابتدای ایجاد سایت مد نظر قرار گرفته و اعمال شوند. علاوه بر برقراری امنیت وبسایت ، امنیت کاربران نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی از مواردی که این اطمینان خاطر را به کاربر می دهد ، استفاده از گواهینامه SSL  یا همان پروتکل امنیتی  https  بر روی آدرس های وب سایت ها می باشد که تبادل اطلاعات بین کاربر و سرور به صورت کد انجام شده و امنیت اطلاعات کاربران بسیار افزایش می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با ما در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است