اکشن و مزیت های آن در فتوشاپ

  اکشن و مزیت های آن در فتوشاپ

اکشن و مزیت های آن در فتوشاپ : شاید برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید طرحی را خلق کنید ولی زمان کافی برای انجامش را ندارید یا اینکه نمی خواهید یک عمل تکراری را دوبار تکرار کنید مثلا بخواهید تصویری را روتوش کنید یا اینکه بر روی چند فایل یک کار خاص مثل برش را انجام دهید .

خب برای اینکه یک سری فرآیند و عمل را مرتب تکرار نکنید و در وقت و زمان شما صرفه جویی شود و یا اینکه یک سری مراحلی را که ، طراح دیگری طی کرده را شما دیگر طی نکنید و بخواهید از طرح  ، آن  طراح استفاده کنید باید از اکشن ها در فتوشاپ بهره بگیرید.

اکشن های فتوشاپ :

در واقع مجموعه ای از مراحل ضبط شده هستند که با فرمت  atn ذخیره و در صورت نیاز با یک کلیک ساده اجرا میشوند و این یکی از شگفتی های فتوشاپ است که اغلب توسط بیشتر افراد نادیده گرفته می شود. شما میتوانید مراحل کار خود را ضبط کرده و در قالب فایل atn با پسوند ذخیره کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا از طرح شما استفاده کنند.

استفاده کردن از اکشن ها علاوه بر صرفه جویی در زمان مزایای دیگری هم دارد که در ادامه ذکر شده است.
1. استفاده از آن آسان است

این یک مزیت بزرگ برای افراد مبتدی است. از آنجایی که شما ممکن است تخصص کافی برای ایجاد تصاویر عالی را نداشته باشید می توانید از اکشن ها استفاده کنید .

2.از طریق اکشن ها ، فتوشاپ را بهتر یاد می گیرید

این گزینه نیز به نفع افراد مبتدی خواهد بود. اگر از اکشنی استفاده میکنید که توسط دیگران ایجاده شده است تمامی مراحل را به دقت کاوش میکنید. در این حالت متوجه خواهید شد که چه ابزار و افکتی می تواند نتیجه بهتری داشته باشد. اینکار به شما کمک میکند اکشن های شخصی خود را در فتوشاپ ایجاد کنید.

3.از تکرار مراحل جلوگیری می کند

اگر هزاران عکس برای ویرایش دارید می توانید از از اکشن استفاده کنید. در این صورت، دیگر خسته نمی شوید و از کار خود لذت ، خواهید برد.

4. کمک میکند با یک کلیک تصاویر خود را بهبود دهید

زمانی که از اکشن استفاده می کنید ، می توانید آن را با یک کلیک بر روی تصاویر و عکس های خود اعمال کنید.دکافیه بر روی دکمه play کلیک کنید تا تغییرات به صورت لحظه ای اعمال شود.

5. میتوانید افکت های متعدد را به سادگی اعمال کنید
6. سرعت فرایند ویرایش را بیشتر می کند

برای آموزش اکشن و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

 

7.می توانید همانند یک متخصص کار کنید

بعد از اینکه نتیجه و خروجی کار خود را مشاهده کردید، احساس می کنیدکه یک متخصص در این زمینخه هستید. شما نتایجی را مشاهده خواهید کرد که شبیه کار طراحان بزرگ در عرصه فتوشاپ است . اگر نمی توانید تصاویر را به خوبی دستکاری کنید و از آن تصاویر زیبا تری بسازید ، اکشن این کار را برایتان انجام می دهد.

 

8. نتایج ثابتی دریافت می کنید

از آنجایی که مراحل کار ضبط شده است و بر روی هر عکس اعمال میشود ، نتایجی که حاصل میشود ثابت خواهد بود .

9. به هنگام کار سرگرم خواهید شد

اگر ویرایش تصاویر برای شما کار خسته کننده ای است می توانید آن را به عهده اکشن ها بسپارید . اگر نتایج و خروجی عالی داشته باشید از انجام کار خود لذت خواهید برد . دیگر ویرایش تصاویر کار سخت و خسته کننده ای نخواهد بود.

10. در پول برای استخدام متخصص صرفه جویی می شود

بجای اینکه فردی را استخدام کنید که کار های فتوشاپی شما را انجام دهد ، می توانید چند اکشن مختلف دانلود کنید و از انها استفاده نمایید . اینکار باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و به شما کمک می کند در حین انجام کار ، فتوشاپ را نیز یاد بگیرید.

در این زمینه میتوانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است