طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک: در واقع دانش ادغام تصویر و حرکت است که با صدا نیز همراه است موشن گرافیک گویند.در مرحله اول اموزش گرافیک دیدهنری طراح گرافیک لازمه ی شروع این کار است.

تفاوت انیمیشن وموشن گرافیک:

این دو کلمه خیلی شبیه هم هستن گاهی اوقات این دو کلمه را یکی معنا میکنیم درحالی که هر کدام به تنهایی معنای جداگانه ای دارد.مثلا انیمیشن به صورت داستانی یا کارتونی میباشد.موشن گرافیک هابرای انتقال اطاعات و مفاهیم به مخاطب طراحی میشوند.که برای تبلیغ یک برند یا محصول از موشن گرافیک استفاده میکنیم.

موشن گرافی نوعی از انیمیشن است. در حالی که موشن گرافی ، حرکت یا طراحی گرافیکی انیمیشنی را توصیف می کند، انیمیشن در برگیرنده کل حوزه تصویر متحرک، شامل همه چیز از کارتون ها گرفتع تا انیمیشن های گِلی است . موشن گرافی بر حرکت بخشیدن به عناصر طراحی گرافیک تمرکز دارد، اما نسبت به انواع دیگر انیمیشن ، گرایش بیشتری به کمتر کردن جنبه داستان سرایی ملموس دارد.

این عبارات اغلب به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند و این تمایز همیشه به طور کامل سیاه و سفید(قابل تمایز) نیست.به موشن گرافی مانند یک کمک رسان بصری نگاه کنید . سخت است که برخی از ایده ها (به خصوص ایده های بزرگ و انتزاعی) را با کلمات یا تصاویر بدون حرکت توضیح داد .

چند ثانیه از موشن گرافی می تواند همه چیز را کاملا روشن کند. در واقع انیمیشن یک چتر بزرگی است که موشن گرافی زیر ان قرار دارد.آنچه که موشن گرافی را از سایر انواع انیمیشن جدا می کند (حداقل از نظر ویدئوهای تجاری) محتوا است. موشن گرافی معمولا با تنظیم اشیا انتزاعی، متن و دیگر عناصر طراحی گرافیکی در حرکت همراه است. زندگی بخشیدن با استفاده از حرکت به گراف، طراحی اینفو گرافی یا طراحی وب ، به طور کلی “انیمیشن” نامیده می شود، اما به طور خاص نوعی انیمیشن است که موشن گرافی نامیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است