اینترنت وکارکرد آن

اینترنت وکارکرد آن

اینترنت وکارکرد آن:اینترنت محبوب ترین شبکه کامپیوتری است.ابتدا به شکل یک پروژه تحقیقاتی بوده سپس به یک شبکه جهانی تبدیل شد.بیشتر مردم از طریق یک مرورگر وب به اینترنت وصل می شوند.هسته اصلی شبکه هایی که اینترنت را تشکیل می دهند اولین بار در سال ۱۹۶۹ به نام ARPANET توسط آژانس پروژه‌های پیشرفته دفاعی، زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده بوجود آمد.

اینترنت :

از سرآغاز اینترنت، یعنی ۱۹۶۹ میلادی تا کنون فاصله ای طولانی طی شده. اینترنت که روزی ۴ سیستم کامپیوتری میزبان آن بودند حالا در بستر ده ها میلیون سیستم خفته.

اینکه اینترنت مالک خاصی ندارد به این معنا نیست که به طرق مختلف نگهداری و نظارت نمی شود. جامعه اینترنت سازمانی غیر انتفاعی است که به سال ۱۹۹۲ تاسیس شده تا بر سیاست گذاری ها و پروتکل های ارتباطی اینترنت نظارت کند.اینترنت در حال حاضر مهم‌ترین راه ارتباطی در سراسر جهان محسوب می‌شود.

همان طورکه مشخص است اینترنت در اینده به سمت سرعت بیشتری خواهد رفت.اینترنت 5G در آینده نزدیک با سرعتی ۱۰ برابر سرعت تکنولوژی 4G در انتظار کاربران است.

اینترنت هم اکنون دارای قراردادهای گوناگونی در مورد پروتکل های ارتباطی و شامل اطلاعات فنی آنها است که بوسیله آنها نوع تبادل اطلاعات در سطح شبکه اینترنت توضیح داده می شود.

این پروتکل ها توسط گروه های کاری مهندسی اینترنت که برای اعمال نظر توسط عموم مردم نیز گشوده بوده و هست ، تهیه شده اند.این گروه ها مدارکی تهیه کردند که چون در حین تشکیل از همگان میخواست که نظرات خود را در مورد آنها بدهند به مدارک درخواست برای اعلام نظر یا (RFCs) معروف شدند. بعضی از این مدارک تا جایی پیشرفت کردند که توسط گروه تخصصی معماری اینترنت به عنوان استاندارد اینترنت تعیین گردیده اند.

معروف ترین و پر استفاده ترین پروتکل های موجود در اینترنت:

Internet protocol suite ،  TCP،  UDP،  DNS،و …

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است