طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن گرافیک:متحرک سازی تصاویر و صداگذاری روی انها را موشن گرافیک می گویند. به عبارت دیگر وکتورهای تصاویر انیمیشنی را با نرم افزارهای گرافیکی براساس سناریو خاص، متحرک سازی انجام می دهند و سپس صداگذاری توسط گوینده روی موشن گرافیک انجام می شود تا مفاهیم بصورت کامل منتقل شود.

کاربرد های موشن گرافیک:

وقتی میخواهیم یک کلیپی را بسازیم به دوربین ، نورپردازی، صدابرداری و… نیاز داریم. اما در موشن گرافیک فقط تدوین وصداگذاری نیاز داریم بقیه کارها را کامپیوتر انجام می دهد.از طرفی دیگر موشن گرافیک بسیارجذاب میباشد.با موشن گرافیک میتوان تیزرهای تبلیغاتی ، انیمیشن های دو بعدی ،معرفی محصول یا خدمات برنامه های اموزشی و … را انجام داد.

انواع موشن گرافیک:

1.موشن گرافیک: دراین قسمت عکس ها را متحرک و صدادار میکنیم.

2. ویدئو موشن :این قسمت تلفیقی از فیلمبرداری واقعی و گرافیک است.که با گرافیک انجام میشودوقابلیت فیلمبرداری ندارد.

3.استاپ موشن :دراین قسمت از اشیاواقعی عکاسی میشودو سپس عکس ها را متحرک میکنند.

4.اینفو موشن :ابتدا اینفو گرافیک رسم میشودسپس حرکت را به گونه ای وارد میکنیم تا مراحل را نشان دهد.

مراحل تولیدموشن گرافیک:

1.ابتدا سناریو یا استوری برد برای شما نگارش می شود و از شما تایید گرفته می شود. 2سپس کاراکترها و لوکیشن ها به شما نشان داده می شود تا تایید نمایید. 3متحرک سازی براساس سناریو یا استوری بورد شما انجام می شود. 4صداگذاری بر اساس سناریو نهایی انجام می شود.

مزییت های موشن گرافیک :

1.انتقال مفاهیم به بهترین نحو ممکن. 2.مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد.3 وارد بازاریابی ویدئویی می شوید. 4هزینه بسیار کمتر از تیزرهای واقعی با فیلمبرداریست. 5در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار به شما کمک می کند. 6کیفیت آموزش را بسیار بالا می برد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است