نحوه بهینه سازی URL برای سئو وب سایت

نحوه بهینه سازی URL برای سئو وب سایت

 

بهینه سازی URL  یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین فاکتور های سئو وب سایت و موتور  های جستجو می باشد. در این پست قصد داریم نکاتی در ارتباط با بهینه سازی URL برای سئو وب سایت و هم برای موتورهای جستجو را مطرح کنیم.

بهینه سازی URL

این نکات شامل موارد زیر هستند. در زیر در مورد هر کدام یک توضیح مختصر ارائه کرده ایم.

ساده نوشتن URL

ساختار URL وب سایت شما باید به گونه ای باشد که برای کاربران ساده و روان باشد و این قابلیت را داشته باشد که محتوا ی صفحه شما را در یک کلمه توصیف کند. اگر این نکته را در ساختار URL وب سایت خود رعایت کنید هم خزنده های موتور های جستجو و هم کاربران برداشت یکسانی از وب سایت شما خواهند داشت. در ساختار URL سعی کنید از نام برندتان و یا نام محصولاتتان استفاده کنید تا برای کاربرانتان خوشایند تر باشد. 

استفاده از اعداد و سایر علامت ها به جای حروف برای سئو وب سایتتان مضر است.

کوتاه بودن URL

تا جایی که می توانید URL وب سایتتان را کوتاه کنید زیرا کلمات  و عبارت طولانی برای ربات های موتورهای جستجو مشکل زا می شود. و ممکن استURL طولانی به قسمت های از سایت شما اشاره کند که برای کاربران غیر ضروری به نظر برسد.

استاتیک بودن URL

URL هایی که توسط سیستم های مدیرت محتوا (CMS) و یا سرور وب سایت به وجود می آیند ، URL های داینامیک می نامیم و معمولا از نماد های همچون“؟” ، “+” ، “%” ، “=” و… استفاده می شود. همانطور که قبل توضیح دادیم استفاده ها از نماد ه در ساختار URL  مناسب نیست. و بخاط سپردن آن ها سخت و یا حتی غیرممکن است.پس همیشه تلاش کنید از URL های استاتیک استفاده کنید تا ساختار لینک هایتان نیز بهینه شود.

استفاده از کلمه کلیدی در URL

اگر در حال بهینه سازی وب سایتتان با یک کلمه کلیدی هستید ، باید علاوه بر محتوا ی صفحه در URL تان نیز از آن کلمه کلیدی استفاده کنید.

اگر وب سایتان را با   کلمه کلیدی بهینه سازی می کنید. باید علاوه بر اینکه در محتوای صفحه از کلمه کلیدی استفاده می کنید بهتر است در URL  وب سایت خود نیز از کلمه کلیدی استفاده کنید.

استفاده از حروف کوچک

شما می توانید از حروف بزرگ و یا کوچک در ساختار URL  وب سایتان استفاده کنید. اما از آنجایی که اکثر کاربران در هنگام تایپ ، از حروف کوچک استفاده می کنند بهتر است شما نیز URL ئب سایتتان را با حروف کوچک ثبت کنید.

استفاده از خط فاصله

طبق قوانین گوگل اگر URL وب سایتتان شامل دو یا چند کلمه ی کلیدی است ، بهتر است آن ها با “-” از یک دیگر جدا کنید. اگر چه نوشتن کلمات در ادامه ی یک دیگر مشکل خاصی ایجاد نمی کند اما به شما توصیه میکنیم به حرف گوگل گوش کنید تا هم موجب راحتی کاربرانتان شوید و هم پردازش URL را برای خزنده ها راحت تر کرده باشید.

با رعایت نکاتی که در این پست مطرح شد می توانید  URL بهینه ای برای وب سایت خود انتخاب کنید.

 

جهت مطالعه ی مقالات بیشتری در مورد SEO سایر مطالب وبسایت را بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است