نام گذاری بهینه عکس ها برای موتور های جستجو

نام گذاری بهینه عکس ها برای موتور های جستجو

موتورهای جستجو در هنگام خزیدن در وب سایت شما با رسیدن به یک عکس نمی توانند (منظور درک محتوای عکس) عکس مورد نظر را بخوانند و یا اینکه بدانند که محتوای عکس موجود چیست .

دوربین های عکاسی در هنگام تولید عکس ها یک سری اسم های اتوامتیک تولید می کنند مانند photo4.jpg که این کار باعث یک نظم در لیست عکس ها می شود ولی در اینترنت این روش نام گذاری اصلا توصیه نمی شود .

موتور های جستجو در هنگام رسیدن به یک عکس فقط محتوا های متنی را بر می دارند و قادر به تشخیص عکس موجود نیستند (یعنی نمی توانند بفهمند محتوای عکس چیست) ، روشی که برای نام گذاری بهینه عکس ها توصیه می شود این است که نام عکس توصیف کننده عکس باشد .

زمانی که کاربران در موتور های جستجو به دنبال عکس های مورد نظر خود جستجو می کنند آنها در واقع یک اسم یا کلمه کلیدی را وارد می کنند و موتور های جستجو ، عملیات جستجوی خود را بین اسم عکس هایی که ایندکس کرده اند انجام میدهند .

 قوانین نام گذاری 

  1. اسم به زبان انگلیسی باشد .
  2.  اسم باید کوتاه و توصیفی باشد . در واقع در چند کلمه بتواند منظور خود را بیان کند .
  3.  برای جدا کردن کلمه ها از یک دیگر از کاراکتر – استفاده کنید . از کاراکتر های (_+/*=) استفاده نکنید .
  4.  از کلمات کلیدی که احتمال جستوجی بالای دارند استفاده کنید.

اگر می خواهید سایتی با رنک بالا داشته باشید و در نتایج موتورهای جستجو مخصوصا گوگل در نتایج اول قرار بگیرید سعی کنید این روش نام گذاری را در عکس های وب سایت تان اعمال کنید . در بیشتر موارد برنامه نویسان از توابعی مثل Random و یا ()Guid.NewGuid برای نام گذاری فایل های آپلودی خود استفاده می کنند .

هر چند این روش کار برنامه نویس را در انتخاب نام فایل ها آسان می کند و احتمال تکرار بودن آن وجود ندارد ولی طبق مواردی که گفتیم این نوع اسم گذاری Random و طولانی باعث می شود عکس های وب سایت شما در نتایج کلمات کلیدی رتبه خوبی کسب نکند.

 

جهت مطالعه ی مقالات بیشتری در مورد SEO سایر مطالب وبسایت را بازدید نمایید.

جهت بازدید از نمونه کار های شرکت علاوه بر وبسایت می توانید از شبکه های اجتماعی شرکت در اینستاگرام و آپارات بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است