بازاریابی محتوا چیست؟ ارتباط سئو و بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا چیست؟

 

بازاریابی محتوا را میتوان یکی از تکنیک های مدرن بازاریابی در فضای اینترنت دانست. البته عمر این روش بازاریابی بسیار بیشتر از اینترنت است زیرا که از دوره انسان های غارنشین آغاز شده و همواره با پیشرفت جوامع بشری رشد کرده است.

تکنیک های بازاریابی محتوا بسته به فضایی که محتوا در آنها انتشار می یابد متفاوت هستند ولی همگی در یک نقطه اشتراک دارند.

اینکه قدم اول تولید محتوای با کیفیت است. در کنار این محتوای باکیفیت معمولا یکی از ارزش های مجموعه شما نیز به مخاطب معرفی میشود این ارزش میتواند یک محصول، یک خدمت و یا هرچیزی که کاربر را به مشتری تبدیل میکند باشد.به بیان دیگر میتوان گفت با هدف ایجاد ارتباط با کاربر آغاز شده و در ادامه به دنبال تبدیل آنها به مشتری است.

اهداف بازاريابی محتوا

طبيعتا برای اينكه بتوانيم در كسب و كار خود موفق باشيم بايد اهدافي رادر نظر داشته باشيم تا بتوانيم به آن جايگاه مورد نظر خود در موتورهای جستجو يا همان گوگل دست پيدا كنيم در ادامه به چند نمونه كوچيك از اهداف بازاريابی محتوا اشاره خواهيم كرد.

  • افزایش آگاهی کمپانی و یا شخص حقیقی از برند
  • رهبری کردن تولیدات و آگاهی ساختن از تحولات
  • کمک کردن به پروش چشم انداز مناسب
  • درآمدزایی در تولید

 

ارتباط سئو و بازاریابی محتوا چیست؟

 بسیاری معتقدند که سئو و تولید محتوا دو امر مجزا هستند در حالیکه این دو زوجی ایده آل برای موفقیت در فضای رقابتی اینترنت محسوب میشوند.

سئو بدون محتوا و محتوا بدون سئو بی معنی است. تولید محتوا نقش مهمی در موفقیت شما در زمینه سئو خواهد داشت ولی تدوین استراتژی صحیح برای بازاریابی محتوا میتواند علاوه بر جذب کاربر بر فروش شما نیز اثر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است