ابزار های سئو داخلی سایت

ابزار های سئو داخلی سایت

1- گوگل سرچ کنسول

  • میزان بازدید از گوگل و جایگاه شما در نتایج
  • معرفی سایت به گوگل سرچ کنسول
  • ابزار Fetch as Google
  • ابزار Security Issues
  • فایل Robots.txt
  • نقشه سایت خود را به گوگل معرفی کنید.

2. ابزار بررسی سرعت سایت
3. بهینه ساز ی سایت برای موبایل

گوگل سرچ کنسول

ابزار  google search console  که بیشتر با نام گوگل وبمستر تولز شناخته میشد را میتوان مهمترین و کارآمدترین ابزار سئو دانست. سرچ کنسول به شما کمک میکند حضور خود در نتایج گوگل را بررسی کرده و بهبود دهید.
این ابزار مستقیما از طرف گوگل معرفی شده و امکانات موجود در آن براساس رفتار کاربران هنگام جستجو طراحی شده است. اطلاعاتی که هیچ شرکتی به جز گوگل به آنها دسترسی مستقیم ندارد.

میزان بازدید از گوگل و جایگاه شما در نتایج جستجو

search analytics یکی از جذاب ترین ابزارهای موجود در سرچ کنسول است. این ابزار لیستی از تمام کلمات جستجو شده توسط کاربران که سایت شما در نتایج جستجو وجود داشته است را نمایش میدهد. در مقابلِ هر کلمه دقیقا مشخص است که چند نفر در ماه آن عبارت را جستجو کرده اند، شما به طور متوسط چه جایگاهی در نتایج گوگل داشته اید و چند درصد از آنها سایت شما را انتخاب کرده اند.

معرفی سایت به گوگل سرچ کنسول

برای استفاده از امکانات این ابزار باید ابتدا سایت خود را به گوگل معرفی کنید و اندکی صبر کنید تا جمع آوری اطلاعات از سایت شما آغاز شود.د. همچنین دقت کنید که سایت خود را با هردو آدرس با www و بدون آن در گوگل ثبت کنید.پس از ثبت هر دو آدرس باید مشخص کنید که کدامیک دامنه اصلی ˆ شما خواهد بود.

ابزار Fetch as Google

به طور معمول برای سایت هایی که به تازگی کار خود را آغاز کرده اند، زمان ایندکس صفحات جدید توسط گوگل طولانی خواهد بود، به طور مثال شما یک صفحه جدید بر روی سایت ایجاد میکنید ولی گوگل یک هفته بعد برای اولین بار آن را ایندکس میکند و این موجب میشود سایت های دیگر مطالب شما را کپی کرده و به نام خود منتشر کنند. حتی در مواردی دیده شده که سایت های کپی کننده سریعتر از سایت اصلی در گوگل ایندکس میشوند.

برای جلوگیری از این اتفاق ابزاری پیش بینی شده است که به شما اجازه میدهد مستقیما صفحات خود را به گوگل معرفی کنید. شما آدرس صفحات جدید سایت یا صفحات قدیمی که محتوای آن تغییر کرده است را معرفی میکنید و ربات های گوگل خارج از نوبت آن را بررسی میکنند.

ابزار Security Issues

در گذشته زمانیکه یک سایت هک میشد هدف اصلی فخر فروشی و قدرت نمایی هکرها بود ولی امروز سایت ها با هدف استفاده از منابع سرور و یا اعتبار محتوایی هک میشوند و این روش ها به گونه ای ست که حتی ممکن است شما متوجه هک شدن سایت خود نشوید! یکی از این تکنیک ها قراردادن یک کد مخرب در هاست شماست که برای کاربران عادی هیچ کاری انجام نمیدهد ولی به محض ورود ربات های گوگل به سایت محتوایی دیگر را به آنها نمایش میدهد.
یکی از ابزارهای سر چ کنسول با همین هدف طراحی شده و میتوان گفت گوگل اولین کسی است که متوجه هک شدن سایت شما خواهد شد. ربات های گوگل به صورت مستمر به صفحات سایت شما سر میزنند و اگر متوجه تغییرات اساسی در محتوا یا اضافه شدن لینک های نامرتبط به آن بشوند در بخش به شما اطلاع می دهند.

فایل Robots.txt

این فایل عملکردی متضاد نقشه سایت خواهد داشت. در این فایل میتوانید دسترسی گوگل به بخش هایی از سایت خود را محدود کنید. بعنوان مثال در سایت شما صفحاتی هستند که مربوط به پروفایل کاربران هستند و شما دوست ندارید با جستجوی نام یک فرد صفحه او در سایت شما در نتایج گوگل دیده شود.
این فایل به شما اجازه میدهد منابع در دسترس گوگل را بر روی سایت خود محدود نمایید.

نقشه سایت خود را به گوگل معرفی کنید

نقشه سایت عملا یک راهنما برای ربات های گوگل است که با بررسی آن میفهمند چه صفحاتی در اولویت ایندکس قرار دارند. تصور کنید که شما ۱۰۰ صفحه بر روی سایت دارید که ۲۰ تای آنها جدید هستند. ربات های گوگل ممکن است به صورت متوسط روزانه ۳۰ صفحه از سایت شما را بررسی کنند (این عدد برای سایت های مختلف متفاوت است) در این شرایط کدام صفحات را بررسی خواهند کرد؟
در نقشه سایت شما دقیقا تاریخ انتشار صفحات را مشخص میکنید و گوگل سریعا متوجه میشود چه صفحاتی را باید اول ایندکس کند. همچنین درجه اهمیت صفحه نیز قابل تعیین است در نتیجه اگر ۱۰۰۰ صفحه جدید داشته باشید گوگل زمان خود را صرف صفحات با اهمیت خواهد کرد.

علاوه بر اینها برای تغییر یک صفحه را به گوگل اعلام میکنید. در نتیجه صفحاتی که به صورت ماهانه دستخوش تغییر میشوند هر روز توسط گوگل بررسی نمیشوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است