ابزار بررسی سرعت سایت

ابزار بررسی سرعت سایت

سرعت بارگذار ی صفحات اهمیت زیادی دارد زیرا یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در سئو و رتبه بندی نتایج گوگل است. علاوه براین میتواند تاثیر بسزایی در میزان رضایت کاربران و رفتار آنها هنگام جستجو داشته باشد.
یکی از عادت های رایج میان کاربران اینترنتی آن است که چند گزینه در نتایج گوگل را انتخاب کرده و در تب های جدید باز میکنند. هر کدام از آنها که سریعتر لودینگ صفحه شان تمام شود انتخاب کرده و مطالعه میکنند.

اگر کاربر در این مرحله پاسخ خود را دریافت کند بدون نگاه کردن به محتوا، تب های دیگر را میبندد.
همین مسئله موجب میشود ضریب خروج سایت شما افزایش یافته و پالس هایی مبنی بر عدم رضایت به گوگل ارسال شود. پس سرعت سایت هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم بر سئو شما تاثیرگذار خواهد بود.

یک تحقیق گسترده در اینترنت نشان داده است که ۵۰ درصد کاربران انتظار دارند یک صفحه وب در کمتر از ۲ ثانیه باز شود و اگر این زمان بیشتر از ۳ ثانیه بشود آن را خواهند بست. با توجه به سرعت اینترنت در ایران میتوان صبر بیشتری از کاربران انتظار داشت اما این موضوع از اهمیت سرعت سایت در سئو کم نمی کند.

PageSpeed Inights

گوگل به قدر ی به این موضوع اهمیت میدهد که ابزاری برای تست سرعت سایت ها و صفحات داخلی آنها طراحی کرده است. در این ابزار که با نام PageSpeed Inights شناخته میشود میتوانید آدرس صفحه ای از  اینترنت را وارد کرده و سرعت آن را بررسی کنید.

در این تست فاکتورهایی مانند بهینه بودن تصاویر، فعال بودن فشرده ساز ی Gzip بر روی سرور، استفاده از کش مرورگر، بهینه بودن فایل های css وjs  سرعت پاسخ گویی سرور بررسی شده و یک امتیاز از ۰ تا ۱۰۰ به صفحه شما داده میشود. علاوه براین موارد دارای ایراد را برای شما مشخص میکند تا آنها را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است