تاریخچه مختصری از SEO

تاریخچه مختصری از SEO

در اواسط دهه 1990بود که صاحبان سایتها اقدام به بهینه سازی سایتهایشان کردند و در آن زمان موتورهای جستجوگر براي رتبه بندی کردن یک سایت تنها به کدهای Meta-tag اکتفا می کردند و بر اساس همین کدها به رتبه بندی سایت می پرداختند.

همه کاری که صاحب یک سایت باید انجام می داد این بود که سایت خود را به موتورهاي جستجوگر ارائه دهد که آنها با استفاده از ربات هایی صفحات سایت را مورد بررسی قرار می دادند و اطلاعات کلی را در مورد محتوای سایت به دست می آوردند و آنها را فهرست بندي می کردند.

آن اطلاعات شامل کلماتی بودند که در محتوي یک سایت قرار داشتند و کلمات کلیدی محسوب می شوند. در واقع صاحبان سایت ها متوجه ارزش بالای داشتن یک رتبه خوب در صفحات نتایج Searchشده بودند فرصتی براي دیده شدن و شناخته شدن!

اما پس از مدتی مشخص شد که تنها استفاده از Meta-tagها برای رتبه بندی یک سایت مناسب نیست، زیرا بسیاري از صاحبان سایتها به منظور افزایش شمار بازدید کنندگان و بدست آوردن رتبه بهتری در صفحات نتایج با قراردادن کلمات و عبارات نامربوط اقدام به فریب موتورهاي جستجوگر می کردند و بنابراین نتایجی که موتورهای جستجو گر ارائه می دادند نادرست و متناقض و نامربوط به مطلب مورد Searchبود.

پس از مدتی به دلیل تقلبهای زیادی که توسط صاحبان سایتهای مختلف براي بدست آوردن رتبه بهتر انجام می گرفت موتورهای جستجو گر اقدام به بررسی عوامل دیگری نیز کردند تا با بررسی کلیه آن عوامل به رتبه بندی سایتها بپردازند.

این عوامل مخفی هستند تا مورد دستکاری و تقلب قرار نگیرند مثلا موتور جستجو گر Googleاز 200عامل مختلف برای رتبه بندی سایتها استفاده می کند.

 

جهت مطالعه ی مقالات بیشتری در مورد SEO سایر مطالب وبسایت را بازدید نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است