برای شروع کار با html شما به چیزهایی نیاز دارید

فایل HTML  چیست؟

 

یک فایل HTML ، یک پروندهٔ مبتنی بر متن (Text–based) است که معمولاً با پسوند htm. یا  html. نام‌گذاری شده و محتویات آن از برچسب‌های اچ‌تی‌ام‌ال تشکیل می‌شود.

مرورگرهای وب، که قادر به درک و تفسیر برچسب‌های اچ‌تی‌ام‌ال هستند، تک‌تک آن‌ها را از داخل سند اچ‌تی‌ام‌ال خوانده و سپس محتوای آن صفحه را نمایان‌سازی (Render) می‌کنند.

اچ‌تی‌ام‌ال زبان برنامه‌نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساخت‌مند کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار — نظیر عناوین ، تصاویر ، فهرست‌ها ، بندها و جداول — به کار می‌رود.

از سوی دیگر، اچ تی ام ال را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار بُرد؛

 

برای شروع کار با html  شما به چیزهایی نیاز دارید که در لیست زیر آمده است:

  1. شما به یک ویرایشگر متن نیاز دارید، در ویندوز شما می توانید از برنامه  Notepad  استفاده کنید. از هر نرم افزار ویرایش متن دیگری استفاده کنید.اما این نکته را در نظر داشته باشید که نرم افزار WordPad که در ویندوز وجود دارد و نرم افزار هایی مانند Microsoft Office Word و امثال آن برای نوشتن کدهای HTML مناسب نیست.
  2. شما به یک مرورگر وب به انتخاب خود نیاز دارید. می توانید از Microsoft Internet Explorer استفاده کنید که با ویندوز نصب می شود یا از Opera , Mozilla Firefox و نرم افزار های مشابه که اغلب به صورت رایگان برای دانلود در اینترنت وجود دارند. بهتر است صفحاتی که می نویسید با چند مرورگر آزمایش کنید.زیرا در HTML  قسمت هایی وجود دارد که مختص به یک مرورگر خاص است و یا سایر مرورگر ها کار نمی کند.
  3.  شما  به جایی برای ذخیره کردن متن خود دارید که می تواند جایی روی هارد دیسک شما، یک فلاپی دیسک یا یک سرور باشد.البته شما برای استفاده از HTML نیاز ندارید حتما به اینترنت متصل باشید. شما می توانید با استفاده از یک مرورگر وب در کامپیوتر خود از HTML استفاده کنید.برای ذخیره کردن فایلی که با Notepad   نوشته اید کافی است از منوی File گزینه Save As را انتخاب کرده و مسیری را برای ذخیره فایل انتخاب کنید و در کادر File Name در پایین پنجره Save As نام فایل را با پسوند html بنویسید. و در اخر دکمه Save را کلیک کنید.

 

جهت مطالعه ی مقالات بیشتری در مورد HTML سایر مطالب وبسایت را بازدید نمایید.

جهت بازدید از نمونه کار های شرکت علاوه بر وبسایت می توانید از شبکه های اجتماعی شرکت در اینستاگرام و آپارات بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است