تاریخچه مختصری از PHP

تاریخچه مختصری از PHP

 

فکر اولیه PHP در پاییز سال 1994 توسط   Rasmus Lerdorf شکل گرفت. در ابتدا نگارشی از PHP  در صفحه شخصی وی به کار گرفته شد تا اطلاعاتی از کسانی که روزمره او را می بینند نگاه داشته شود.

اولین نگارش عمومی آن در اوایل سال 95 ارائه شد و با نام  Personal Home Page Tools روانه بازار شد که البته شامل پارسری بسیار ساده بود که ماکرو های خاصی را می شناخت و نیز برخی کاربردهای مشترک در صفحات شخصی از قبیل شمارنده ، دفتر میهمانان  و برخی از ابزار های دیگر را به همراه داشت.

پارسر در نیمه سال 95 بازنویسی شد و با نام PHP/FI “نگارش 2” ارائه گردید. FI نام بسته نرم افزاری دیگری ازRasmus بود که فرم های داده HTML را تفسیر می کرد.

پس از آن وب مستر های بسیاری از PHP در صفحات خود استفاده کردند. در میانه سال 96 میزان استفاده کنندگان به حدود 15 هزار  سایت  رسید. این میزان در نیمه سال 97 به 50 هزار سایت مختلف افزایش پیدا کرد.

در این زمان ازPHP حالت یک پروژه شخصی در آمد و توسط تیمی توسعه یافت. این گروه نگارش جدیدی از PHP را ارائه دادند و پارسر آن را باز نویسی نمودند و بسیاری از مشکلات اساسی آن را برطرف کردند.

 PHP3 به سرعت مورد استفاده قرار گرفت.  و در PHP4 که در آن از موتور اسکریپت Zend برای بدست آوردن قابلیت های بیشتر استفاده شده است.

هم اکنون برآورد می شود بیش از 6 میلیون سایت ازPHP استفاده کرده اند که این میزان کمی بیشتر از تمامی سایت هایی است که از سرور IIS مایکروسافت استفاده می کنند.

 

جهت مطالعه ی مقالات بیشتری در مورد PHP سایر مطالب وبسایت را بازدید نمایید.

جهت بازدید از نمونه کار های شرکت علاوه بر وبسایت می توانید از شبکه های اجتماعی شرکت در اینستاگرام و آپارات بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است