اشتباهات رایج در طراحی لوگو

 اشتباهات رایج در طراحی لوگو

  1. تکیه کردن بیش از حد به مد روز
  2. استفاده نا به جا از سبک حروف
  3. انتخاب ضعیف رنگ
  4. استفاده از عکس در طراحی لوگو
  5. ایجاد یک طراحی پیچیده
  6. سرقت ادبی

تکیه کردن بیش از حد به مد روز

معمولا در همه ی دوره ها صنعت طراحی تحت تاثیر گرایشات متفاوت بوده. بیشتر اوقات، طراحان لوگو به اشتباه طراحی لوگوی خود را بر اساس آخرین گرایشات و مدها طراحی می کردند.

طراحی لوگوی یک  شرکت نماد هویت آن شرکت است و نباید محدود به زمانه فعلی باشد و اگر بر اساس گرایشات طراحی شده باشد، پس از مدتی قدیمی و از مد افتاده می شود.گرایشات در چشم به هم زدنی از بین می روند و به همین دلیل است که تکیه بیش از حد بر آنها هنگام طراحی یک لوگو، می تواند بیشتر از منفعت، به شرکت ضرر برساند.

استفاده نا به جا از سبک حروف

 یک سبک حرف مناسب می تواند طراحی لوگو را به یاد ماندنی کند در حالی که یک سبک حرف نامناسب می تواند آن را غیر حرفه ای نشان دهد. برای بهترین نتایج، نباید زیاد از حد از سبک حروف مختلف در یک لوگو استفاده شود.

هر سبک حرف یک هویت دارد و به عنوان یک طراح، باید فونتی را انتخاب کنید که هم زمان، هم بازدهی از نماد هویت باشد و هم پیام برند تجاری را برساند.برای نتیجه ایده آل، پیشنهاد می شود که به جای استفاده از تعداد زیادی سبک حروف از یک یا دو سبک در طراحی لوگو استفاده شود.

انتخاب ضعیف رنگ

یکی از اشتباهات رایج در طراحی لوگو انتخاب ضعیف رنگ است . طراحان به طور دلخواه برای لوگو رنگ انتخاب می کنند.برای طراحی یک لوگوی جذاب درک روان شناسی  پشت رنگ ها بسیار مهم هست. به عنوان یک طراح لوگو باید رنگی را انتخاب کنید که هویت و پیام کلی برند تجاری را بهتر نشان دهد. یک روند فکری همراه با دلیل باید پشت انتخاب یک رنگ به خصوص باشد در غیر این صورت تصویر درستی از شرکت نشان داده نخواهد شد.

 استفاده از عکس در طراحی لوگو

طراحی لوگو با استفاده از عکس های کم کیفیت یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی لوگو است که طراحان لوگو می کنند. مشکل استفاده از عکس های کم کیفیت، این است که آنها را نمی توان به هر اندازه ای تغییر داد.

عکس های کم کیفیت شطرنجی هستند و تغییر اندازه دادن آنهاباعث محو شدن و یا تاثیر چشمگیری بر روی کیفیت لوگو گذاشتن می شود.

پس بهتر است که طراحی لوگوی خود را در نرم افزار های گرافیکی وکتور مانند ایلستریتور یا کورل انجام دهید تا بتوانید لوگو را به هر اندازه تغییر دهید.

ایجاد یک طراحی پیچیده

« زیبایی درون سادگی هست» طراحی لوگوی شما باید ساده و تاثیر گذار باشد. اگر لوگوی شما پیچیده باشد و مخاطب نیاز به تلاش برای فهمیدن آن داشته باشد، هدف و منظور کلی لوگو از بین می رود.

طراحی یک لوگو با رنگ های زیاد از حد،یک جفت سبک حروف نامناسب و نماد های بیش از حد می تواند باعث پیچیده به نظر رسیدن و بد نشان دادن برند تجاری شود.

سرقت ادبی

کپی برداری یکی از اشتباهات رایج در طراحی لوگو است که یک طراح لوگو می تواند مرتکب شود ، اما متاسفانه این روزها بسیار رایج شده است.هر طراح لوگو حرفه ای از اهمیت یک طراحی لوگوی یونیک و منحصر به فرد مطلع است.

هدف یک لوگو  نشان دادن یک شرکت در بهترین حالت ممکن هست و وقتی که طراح لوگو، ایده را از کار دیگران کپی و یا می دزد، روی برند تجاری شرکت تاثیر منفی می گذارد. به علاوه ، دزدی ادبی می تواند شما را مجبور کند هزینه ی سنگینی را برای همان کار بدهید.

 

جهت مطالعه ی مقالات بیشتری در مورد رنگ و لوگو سایر مطالب وبسایت را بازدید نمایید.

جهت بازدید از نمونه کار های شرکت علاوه بر وبسایت می توانید از شبکه های اجتماعی شرکت در اینستاگرام و آپارات بازدید نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است