ویژگی های اصلی سیستم های مدیریت محتوا

ویژگی های اصلی سیستم های مدیریت محتوا

جستجوکردن درمورد ویژگی های اصلی سیستم های مدیریت محتوا و انتخاب یک سیستم مناسب حق هر کسی است.این ویژگی ها عبارت اند از:

 مدیریت صفحه

یکی از مهمترین ویژگی های سیستم های مدیریت محتوا ایجاد ، سازماندهی و مدیریت صفحه می باشد.تصور نکنید که این ویژگی در همه سیستم های مدیریت محتوا به طور یکسان موجود است.

 اضافه کردن و اصلاح محتوا

آیا ویرایشگر محتوا بصری است و استفاده کردن از آن آسان است؟آیا مشتری شما یا اعضای تیم شما نیازمند آموزش های وسیعی جهت استفاده از سایت می باشند یا اینکه یه راحتی می توان از آن استفاده کرد؟فرایندهایی همچون آپلود متناوب محتوا چگونه بکار برده میشوند؟

 مدیریت دارایی

اگر در وب سایت شما انواع متفاوتی از اسناد موجود است باید جستجو کنید که سیستم های مدیریت محتوا چگونه این اسناد مختلف را مدیریت می کنند.

قالب یا تم

اکثر طراحان وب به دنبال یک سیستم مدیریت محتوایی هستند که بتوانند براحتی با قالب ها و تم های خود آن را خصوصی سازی کنند.به دنبال سیستم مدیریت محتوایی باشید که به صورت مناسب ساختار و نمایش صفحات را از هم جدا می کند و کدی استاندارد و معناداری را تولید می کند.اگر یک طراح نیستید به دنبال سیستم مدیریت محتوایی باشید که انواع مختلفی از قالب ها و تم ها را دارا باشد.

 گروه ها و نحوه دسترسی آنها

سیستم مدیریت محتوایی که بتوان در کار گروهی به راحتی از آن استفاده کرد و دارای محدودیت نباشد.

پشتیبانی از سایت ها متعدد

باید توجه کرد که آیا می توان بر روی یک سیستم مدیریت محتوا چند سایت را به طور همزمان نصب کرد و آن ها را به روز رسانی کرد یا خیر؟

 

ویژگی هایی که معمولا در انتخاب سیستم های مدیریت محتوا نادیده گرفته می شود:

 امنیت

امنیت یک وب سایت مسئله بسیار مهمی است.هک شدن وب سایت تان آخرین چیزی هست که شما خواستار آن هستید.برخی از وب سایت ها می توانند حاوی اطلاعات حساس و مهمی باشند که هکر ها علاقه دارند به آن آسیب بزنند و از آن ها استفاده کنند.اگر دانش فنی خاصی در این زمینه ندارید باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.گشت و گذار در فروم ها در مورد مسئله امنیت سیستم های مدیریت محتوا می تواند بسیار مفید باشد و اطلاعات شما را در این زمینه تا حدودی افزایش دهد.اگر واقعا اطلاعات حساسی در وب سایت خود دارید.
داشتن یک مشاور و متخصص در زمینه امنیت که سیستم های مدیریت محتوا را از نظر امنیت بررسی کند به شما توصیه می شود.

 جستجو

توانایی پیدا کردن محتوا در وب سایت یکی از مهم ترین مولفه های یک وب سایت موفق می باشد.در واقع همانطور که شما از وب سایت خود استفاده می کنید به چگونه عمل کردن بخش جستجو در وب سایت خود توجه کنید.این توجه می تواند شامل سرعت و روش های جستجو و نحوه نمایش صفحات بعد از جستجو می باشد.

 تولید کد

توجه به این نکته حائز اهمیت هست که وقتی که کدی تولید می شود آیا بهینه است؟آیا استاندار است؟آیا قابل دسترسی است؟آیا لینک هایی که تولید می شود با مفاهیم سئو سازگاری دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است