یک نگاه دقیق تر به سیستم مدیریت محتوای جوملا

 سیستم مدیریت محتوای جوملا

 

یک سیستم مدیریت محتوای بسیار قدرتمند و کارآمد جهت ایجاد وب سایت های بزرگ و با ترافیک بالا.

چیزی که در مورد جوملا جالب است این است که برای ایجاد هر سایتی بدون در نظر گرفتن سایز و پیچیدگی آن سایت مناسب است و دیگری آن که یادگرفتن  آن نسبت به دروپال آسان تر است حتی یک طراح وب تازه کار هم می تواند از آن استفاده کند.
در جوملا محتوایی که ایجاد می شود به سایت افزوده می شود و صفحات سایت از طریق ساخته شدن منو ها ایجاد میشود که سه مرحله دارد:

  • ساخت یک آیتم برای منو
  • صفحه مربوطه با این آیتم منو پیوند داده میشود
  • صفحات به ترتیب ساخته می شوند و به آیتم های دیگر منو افزوده می شوند و در واقع با انتخاب هر آیتم منو به صفحه پیوند داده شده به آن می رویم.همانند بیشتر سایت های امروزی که دارای بخش ناوبری هستند.
ویژگی های دیگر :

نصب چند وب سایت  – ماژول های قدرتمند جهت افزایش قابلیت ها و …
یکی دیگر از ویژگی های جالب این است که با نصب این سیستم مدیریت محتوا می توان از سیستم مدیریت محتوای moodle هم استفاده نمود در واقع این دو باهم در یک سیستم مدیریت محتوا به نام جوملا قرار دارند که این به این معناست که شما می توانید با این سیستم مدیریت محتوا ، وب سایت های آموزش الکترونیک هم طراحی کنید.استفاده و راه اندازی این سیستم مدیریت محتوا نسبت به دروپال راحت تر است و همانند دروپال دارای یک جامعه آنلاین توسعه دهنده عظیم و دارای صدها ماژول می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت جوملا به آدرسwww.joomla.org بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است