یک نگاه دقیق تر به سیستم مدیریت محتوای دروپال

سیستم مدیریت محتوای دروپال

اولین نکته که در مورد این سیستم مدیریت محتوا (CMS) حائز اهمیت است این است که دروپال بیشتر مبتنی بر فریم ورک هاست و این به این معنی است که هیچ فرضی در مورد محتوای استفاده شده و مدیریت شده موجود نیست و فقط ابزاری را جهت کنترل پردازه به شما ارائه می دهد. این سیستم مدیریت محتوا انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد که این باعث می شود که کار کردن با این سیستم مدیریت محتوا نیازمند داشتن مهارت فنی بالاتری نسبت وردپرس و جوملا باشد.

ویژگی دروپال

این CMS دارای ماژول های بسیار زیادی است که به شما این قابلیت را می دهد که در سطح خیلی پیشرفته ای بتوانید بر معماری سایت خود نظارت داشته باشید.ویژگی های دیگر دروپال عبارت اند از:

پشتیبانی ازسایت های چند زبانه(به عنوان مثال وب سایت هایی که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی هستند)
نصب چند وب سایت
بهره گیری از سئو
ابزاری جهت طبقه بندی مطالب (taxonomy tools)
ابزار قدرتمند جهت مدیریت کاربر

ماژول های دروپال که قابلیت آن را دوچندان می کند.استفاده از این ماژول ها توانایی های خاصی را به وب سایت تان میدهد.برای مثال برای ویرایش محتوا از ماژول WYSIWYG Editor استفاده نمی کند اگر میخواهید که این ماژول را داشته باشید باید ماژول را بر روی آن نصب کنید.

این CMS برای وب سایت های بزرگ و بسیار پیچیده مناسب است.ابزارهایی در این CMS موجود است که برای کار کردن با سایت هایی با ترافیک بالا و دارای محتوای پیچیده بسیار مناسب می باشد در واقع دروپال برای توسعه دهندگان وب سایت ها مناسب است نه طراحان وب اما این به این معنا نیست که طراحان وب اصلا نمی توانند از ین سیستم مدیریت محتوا استفاده کنند.دروپال دارای یکی از بزرگترین جوامع توسعه دهنده می باشدکه این باعث شده تعداد ماژول های این سیستم مدیریت محتوا بسیار زیاد باشد همانطور که قبلا گفته شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.drupal.org بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است