وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

 

وردپرس (wordpress) یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا  (CMS) یا سایت ساز است که به رایگان می توانید از آن استفاده کنید. برخلاف تصور اینکه این نرم افزار رایگان است، اما امکانات فوق العاده ای دارد، به طوری که پس از اندکی کار کردن با آن، می توانید به قدرت آن پی ببرید. خیلی از سایت ها با رتبه تک رقمی ایران و یا حتی جهان با این CMS راه اندازی شدند و هیچ چیز برای ساخت یک سایت کامل کم ندارد و حتی از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند.

تمامی قسمت های مدیریت و بخش هایی که برای بازدیدکنندگان سایت نمایش داده می شود، را می توان فارسی سازیش کرد.با این CMS هیچ گاه راه اندازی یک سایت به این اندازه ساده نبوده و نخواهد بود.

وردپرس از قالب های زیادی پشتیبانی می کند. شما با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید به تعداد بی نهایت قالب فارسی و حتی اصلی برسید که تنها با دانلود کردن آنها و نصب کردن ،که همین هم کاری ندارد ، ظاهر و اجزاء سایت خود را تغییر دهید.

وردپرس حتی دارای افزونه های بسیاری هم هست. هر افزونه برای هر کاری ساخته شده است. مثلا فرض کنید سایت شما نیاز به خبرنامه دارد، یا باید در صفحه اصلی یا صفحات دیگر جعبه های زیبای توضیحی با عنوان MetaBox قرار دهید.در این صورت بدون اینکه خواسته باشید وارد مسائل فنی شوید،کافی است یک افزونه را روی سایت وردپرسی خود نصب کرده و فورا از آن استفاده کنید.

بیشتر افزونه های وردپرس رایگان هستند و حتی از درون خود محیط پیشخوان آن قابل نصب هستند.پس از نصب هم می توانید آن را تنظیم و مدیریت کنید. در نصب افزونه ها هم زیاده روی نکنید که باعث کند شدن سایت شما می شوند.

سایت وردپرس دارای بخشی با عنوان پیشخوان است، یعنی هر سیستم مدیریت محتوایی چنین بخشی را دارد. شما با وارد شدن به این بخش، می توانید کل سایت خود را مدیریت کنید. از مدیریت قالب ها و افزونه ها گرفته تا انتشار محتوای جدید همه و همه یا یک محیط جذاب و کاربرپسند انجام شدنی است. این محیط فقط مختص شما و دیگر نویسندگان سایت شماست. افرادی می توانند وارد این محیط شوند که رمز عبور بخش مدیریت یا ناحیه کاربری را داشته باشند. در غیر این صورت هر کسی قادر به ورود به این قسمت نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است