هاست چیست؟

هاست چیست؟

همانطور که می دانید در اولین گام نیاز به یک فضای میزبانی دارید تا پرونده های سایت خود را روی آن بار گذاری کنید.

هاست از عبارت انگلیسی Host  به معنای میزبان گرفته شده است. در عرضه وب به رایانه ای که میزبان فایل ها و اطلاعات سایت ماست ، هاست گفته می شود. معادل این عبارت همان میزبان یا فضای میزبانی است. هاست ها معمولا  نه تنها فضایی برای قرار گیری اطلاعات سایت ارائه می دهند ، بلکه امکانات دیگری از قبیل امکان ساخت ایمیل مرتبط با دامنه سایت، ساخت حساب FTP و امکان مدیریت دامنه های سایت ی دیگر ابزار های مفید را هم دارند. با خرید یک هاست، فروشنده به شما اطلاعات ورود به پنل را خواهد داد که با آن اطلاعات (نام کاربری و رمز عبور) می توانید وارد پنل مدیریت هاست شده و از تمامی امکانات هاست استفاده کنید.

تهیه هاست:

برای تهیه هاست باید به موارد زیادی توجه داشته باشید. اول از همه احساس مسئولیت و پاسخگویی شرکت خدمات میزبانی است که شما از آن خریداری می کنید. در تهیه چنین مواردی باید توجه داشته باشید که کیفیت پشتیبانی چگونه است.پشتیبانی همان پاسخ گویی در قبال مشکلاتی است که ممکن است برای سرویس شما پیش آید.اگر شرکت در قبال مشکلات پاسخ گو نباشد و در صدد رفع آن برنیاید بهتر است از یک شرکت دیگر برای خدمات سایت خود استفاده کنید.سایت شما باید همیشه بالا بوده و برای همه قابل دسترس باشد. نباید این گونه باشد که در روز چند  ساعت قطعی داشته باشد که در این صورت سایت هیچ گاه بازدید خوبی جذب نخواهد کرد.

علاوه بر پشتیبانی ، باید به کیفیت خدمات آن هم توجه داشته باشید. اینکه از چه نرم افزار ها و سخت افزار هایی استفاده می کند ، باعث خواهد شد سرعت سایت شما تغییر کند. مثلا استفاده از هارد های SSD  می تواند سرعت سایت شما را چندین برابر کند و بازدیدکنندگان سایت شما از آن راضی باشند. این باعث می شود شما راحت تر بتوانید به فکر پیشرفت کار خود باشید و حتی در کسب و کار خود باشید و حتی در کسب و کار  آتی هم موفق تر عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است