هدف از طراحی سایت

هدف از طراحی سایت

بسته به اینکه چه نوع هدفی دارید تا سایت خود را راه اندازی کنید،مسیری که طی می کنید ممکن است اندکی متفاوت باشد.به طور کلی اهداف راه اندازی یک سایت متواند:

طراحی سایت به عنوان یک سرگرمی:

افراد زیادی هستند که کار طراحی و ساخت سایت را فقط برای لذتی که این کار دارد انجام می دهند.البته این افراد هم بالاخره به موقعیتی می رسند که می توانند از کاری که انجام می دهند حتی امور زندگی شان را بگذارنند.اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید،طبیعتا کار شما ساده تر است.چون کم کم با مباحث مختلف آشنا شده که هیچ فشاری روی شما نیست که خواسته باشید یک شبه حجم عظیمی از اطلاعات را وارد مخ تان کنید.البته راه اندازی یک سایت برای سرگرمی به این معنا نیست که شما نیازی به دانستن هیچ دانشی ندارید.

طراحی سایت شخصی:

این هدف از طراحی سایت هم می تواند جزء دسته اول قرار بگیرد.اما برخی از افراد می خواهند یک سایت شخصی برای خود داشته باشندکه جدای از مباحث سرگرمی کار است. انتظار این دسته از افراد از داشتن یک سایت،چیزی پیشرفته تر از یک وبلاگ است.یک وبلاگ دارای محدودیت های بسیاری است و دست صاحب آن را نمی تواند بازبگذارد تا هر کاری که دلش خواست انجام دهد. اما یک سایت تمامی اجزاءش قابل کنترل است.شما با یک سایت هر طور که بخواهید میتوانید رفتار کنید. مثلا وبلاگ ها معمولا دارای تبلیغات اجباری هستند.

این در حالی است که با راه اندازی یک سایت شخصی در برابر وبلاگ، نه تنها از تبلیغات اجباری خبری نیست،بلکه خود شما شما می توانید به روش های مختلف که یکی از آنها گذاشتن تبلیغ است، از سایت خود کسب درآمد کنید.عملی کردن ایده های کار آفرینانه هم یکی از مواردی است که شما را می تواند به سمت طراحی سایت بکشاند.سایتی که من آن را در زمره طراحی سایت شخصی در نظر گرفتم. اما بعد ها می تواند به یک کسب و کار سود ده تبدیل شود.

طراحی سایت به عنوان یک شغل:

برخی از افراد هم هستند چنان به کار طراحی سایت و سخت پایگاه های اینترنتی علاقه دارند که این کار را به عنوان یک شغل برای خود انتخاب کردند. این شغل دارای مزایای خاص خود است. اینکه شما خود رئیس خود باشید و هر کجا که خواسته باشید کار خود را شروع کنید، می تواند مزیت های خوبی به شمار آید. اما برای رسیدن به این نقطه حتما باید از سطح اطلاعاتی قوی ای برخوردار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است