ویژگی های یک دامنه خوب

یکی از مراحل مهم طراحی سایت ، دامنه آن است. دامنه در واقع آدرسی است که کاربران سایت شما را با آن نام میشناسند، پس باید در انتخاب آن دقت کنید.

ویژگی های یک دامنه خوب:

 •  کوتاهی : امروزه با گسترش طراحی سایت در حوزه های مختلف ، امکان پیدا کردن یک نام مختصر برای دامنه رفته رفته کم تر می شود . توجه کنید نام دامنه باید کوتاه و با معنا بوده و به موضوع سایت شما نیز مرتبط باشد . سعی کنید از کلمات مخفف تا حد امکان استفاده نکنید . سعی کنید از نام هایی استفاده کنید که تا حد مکان دو املایی نباشند . همچنین در هنگام خواندن نام سایت تلفظ اشتباه رخ ندهد.
 • به یاد ماندنی: سعی کنید از نامی برای دامنه خود استفاده نمایید که به یاد ماندنی باشد و کاربران به سادگی آن را حفظ کنند. بنابر این در هنگام مخفف کردن اسامی و نام ها به خوش آوا بودن آن توجه نمایید . همچنین سعی کنید تا حد امکان نام دامنه یک کلمه ای باشد چون نام های دو کلمه ای یا بیشتر ممکن است کاربر را به اشتباه بیندازد.
 • مشابه نداشته باشد : شما زحمات طراحی سایت را متقبل شد اید و قطعا دوست دارید کاربران سایت خود شما را ببینند نه سایت رقبا و سایرین را . بنابراین سعی کنید نامی برای دامنه سایت خود انتخاب نمایید که مشابه نام سایت های مشهور نباشد .
 • همچنین نام دامنه باید بیانگر نوع هدف باشد:
  بعلاوه پيشنهاد می شود
  برای سايت های علمی از پسوند org.
  برای وب سايت های سازمانی ، پسوند edu.
  برای سايت های اموزشی و علمی ، پسوند . gov
  برای سايت های دولتی و … استفاده می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است