انواع موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک

  1. ویدیوهای توضیحی

  2. انیمیشن های محیط کاربری

  3. آیکون متحرک

  4. لوگو

  5. گیف (GIF)

  6. اینفوگرافیک

  7. عنوان ( عنوان فیلم و تلویزیون)

 

ویدیوهای توضیحی:

موشن گرافیک توضیحی یکی از پرکاربردترین انواع موشن گرافیک است که با هدف توضیح دادن یک فرایند و یا یک مفهوم به کار می رود. در این نوع موشن گرافیک یک موقعیت یا فرایند ساده یا پیچیده در نظر گرفته می شود. سپس با استفاده از شکل های گرافیکی و انیمیشن مفهوم کلی به بخش های کوچک تر شکسته شده و برای بیننده به شکل قابل فهم نمایش و توضیح داده می شود. با استفاده از ویدیو موشن گرافیک توضیحی می توانید کاری کنید که توجه مخاطبان را به خود جلب نموده و آن ها را از نظر احساسی درگیر نمایید.

انیمیشن های محیط کاربری:

توانایی ایجاد حرکت های نرم و روان در پروتوتایپ هایی که می سازید مهارتی است که شما را به عنوان طراح رابط کاربری از دیگران متمایز می سازد. از موشن گرافیک می توان در انیمیت کردن منو و سایر قسمت های سایت استفاده نمود. حتی می توانید یک ویدیو موشن گرافیک تبلیغاتی کامل را فقط با نمایش UI اپلیکیشن خود بسازید:

آیکون متحرک

یک روش جالب برای بهبود ظاهر وبسایت و اپلیکیشن ها استفاده از آیکون های متحرک است. حتماً در بعضی وبسایت ها دیده اید که با هاور کردن آیکون ها شروع به نمایش دادن یک انیمیشن ساده می کنند.

امروزه با انیمیشن های SVG (گرافیک وکتور) و مبتنی بر CSS قادر خواهید بود افکت های انیمیشن زیبایی در سایت و اپلیکیشن خود با حجم کم خلق کنید تا سرعت سایت لطمه نبیند.

لوگو

با استفاده از موشن گرافیک می توانید توجهات را به لوگو برند خود جلب نمایید. چرا که با افکت های زیبایی که می توان با موشن گرافیک خلق کرد طراحی گرافیکی لوگو بسیار جذاب تر نمایش داده می شود. هر چه طراحی موشن گرافیک لوگو حرفه ای تر و جالب تر باشد، مخاطبان احساس مثبت تری نسبت به برند شما پیدا خواهند کرد.

گیف (GIF)

یکی از محبوب ترین کاربرد های موشن گرافیک ساخت گیف است. گیف انواع مختلفی دارد و می تواند یکی از انواع موشن گرافیک هم به شمار آید.یکی از کاربردهای متداول گیف، استفاده از آن به عنوان پست در شبکه های اجتماعی است که از سایر پست ها که به صورت ایستا هستند بیش تر جلب توجه می کند. همچنین از گیف به شکل بنر تبلیغاتی در وب استفاده نمود.

اینفوگرافیک

می توانید با انیمیت کردن نمودارها و اجزای مختلف یک اینفوگرافیک بر اهمیت اطلاعات ارائه شده تاکید کنید. همچنین می توانید بیننده را با به ترتیب انیمیت کردن داده ها راهنمایی کنید. با کمک موشن گرافیک می توان یک تجربه عالی از ارائه اطلاعات به صورت اینفوگرافیک ایجاد نمود.

تیتراژ ابتدایی فیلم ها

 تیتراژ ابتدایی فیلم ها و سریال ها یکی از انواع موشن گرافیک است که همچنان کاربرد و تقاضای فراوانی دارد.

 

برای مشاهده ی نمونه کار های ما علاوه بر سایت میتوانید از کانال آپارات رایتک و یا صفحه ی اینستاگرام اقدام نمایید.

در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما در شرکت رایتک ، تماس بگیرید تا در زمینه های موشن گرافیک وانیمیشن تبلیغاتی، مشاوره های اختصاصی و جامعی به شما بدهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است