کاربرد انیمیشن

کاربرد انیمیشن:

1) انیمیشن های تبلیغاتی:

امروزه هر شرکتی و هر کارخانه ای برای اینکه کسب و کار خود را معرفی کنند و بتواند تبلیغ کنند از انیمیشن های تبلیغاتی استفاده می کنند.طراحی و ساخت انیمیشن تبلیغاتی یک روش کاملا ایده آل برای معرفی و شناساندن محصولات و یا خدمات شماست.

2) برنامه های علمی و آموزشی:

برای ساختن برنامه های علمی و آموزشی با استفاده از دوربین، کاری بسیار مشکل و یا حتی غیر ممکن است و اگر هم با دوربین ساخته شود کاری زیاد جالب و با بازدهﻯ خوبی نخواهد بود از این رو برای ساخت این گونه برنامه ها رو به انیمیشن های کامپیوتر ی آورده اند چون در ساختن محیط های غیر ممکن این نرم افزار ها محدودیتی ندارند .


3) ساخت انیمیشن برای سرگرمی کودکان: 

شاید به غلط تصور شود که انیمیشن فقط برای سرگرمی کودکان و نوجوانان است این تفکر به این دلیل است که اولین انیمیشن ها برای کودکان ونوجوانان ساخته شوه است. اما با این حال ساخت انیمیشن برای کودکان ونوجوانان یکی از اهداف اصلی یادگیری برنامه های انیمیشن سازی است . در این جا چند انیمیشن که برای کوکان و نوجوانان ساخته شده را نام می بریم. 

1- کارتون داستان اسباب بازی
2- کارتون شرک
3- انیمیشن Final Fantasy
4- انیمیشن عصر یخبندان و … .

4) ساخت انیمیشن برای محیط های شبیه سازی شدهﻯ واقعی: 

اکنون یکی از اهداف جدید انیمیشن ، ساخت محیط های شبیه سازی شده و واقعی است. ساخت محیط شبیه سازی شده از سالها پیش مطرح بوده و کاربرد آن این است که مثلاَ: می خواهند سفینه ای را به فضا پرتاب کنند و این سفینه عملیاتی را در فضا انجام دهد به همین خاطر اگر بخواهند این کار راعملاَُ انجم دهند هزینه ای هنگفت دارد و حتی ممکن است این کار درست انجام نشود .

یکی از کارهایی که میتوانند نرم افزار های انیمیشن سازی انجام دهند محاسبات دقیق ریاضی و فیزیک است که با استفاده از این قابلیت میتوان محیط هایی همچون فضا را شبیه سازی کرد. اما شبیه سازی واقعی چیست؟ این است که مثلاَ میحواهند محیطی را با گذشت چندین سال از عمرش وفرسوده شدنش یا مردنش با استفاده از عکس هاس موجود یا محیط موجود باز سازی کنند. این کار با استفاده از این نرم افزار ها قابل انجام می باشد.

 


5) ساخت بازی های کامپیوتر : 

شاید بتوان گفت ساختن بازیهای کامپیوتری پرسود آورترین کاری است که می توان با استفاده از نرم افزارهای انیمیشن سازی انجام داد. ساختن بازی های کامپیوتری برخلاف آنچه شما در صفحه مانیتور یا تلویزیون خود مشاهده و تصٌور می کنید کاری بسیار دشوار، طاقت فرسا و هزینه بردار است. بازی های کامپیوتری از دو قسمت کلی : برنامه نویسی و انیمیشن سازی انجام می شود .

 در در واقع محیط پیرامون و شخصیتی که ما با آن سر و کار داریم بابرنامه ها ی انیمیشن سازی ساخته و پشت صحنه برنامه نویسی شده است ساخت بازی هم می تواند به عنوان سرگرمی به صورت ظاهری باشد و هم می تواند بیانگر واقعه ای تلخ یا منحرف کنندهﻯ جوانان و … باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است