مراحل طراحی سایت

برای طراحی حرفه ای سایت هفت مرحله است که به هرکدام از این مراحل دقت کرد تا بتوان محصولی ارزشمند به مشتری تحویل داد.هر کدام از این مراحل در جای خود مهم و دارای اهمییت ویژه ای هستند به طوری که سهل انگاری در هر یک از مراحل اثر منفی بر روی طراحی خواهد داشت.

مراحل طراحی سایت :

  • نیازسنجی و برنامه ریزی ساخت سایت
  • تحقیق و بررسی محتوا
  • طراحی پیش طرح wireframe
  • طراحی قالب اصلی سایت
  • کدنویسی سایت
  • تست و بازنگری
  • تحویل و آموزش

نیازسنجی و برنامه ریزی ساخت سایت

در مرحله اول باید با حرفه و کسب و کار کارفرما آشنا شده و مراحل کارش را به درستی درک کرد و متناسب با نیاز کارفرما نوع سایت را مشخص کرده و قیمت پیشنهادی ارائه شود.

تحقیق و بررسی محتوا

چگونگی ارائه محتوا و کیفیت محتوا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بعد از نیازسنجی و دریافت درخواست های کارفرما، تیم فنی به بررسی و تحلیل محتوای گردآوری شده پرداخته و بهترین راه را جهت ارائه آن ها در سایت پیشنهاد میکند. این محتوا میتواند شامل متن، تصاویر، لوگوی تجاری، اطلاعات تماس، متن درباره ما، لیست و نمونه محصولات، خدمات، رنگ سازمانی و… باشد

طراحی پیش طرح wireframe

در این مرحله طراح باید آنچه را که در مراحل طراحی سایت در نظر گرفته را به صورت شماتیک به کارفرما ارائه دهد و نظراتش را برای بهبود طرح در نظر بگیرد.

طراحی قالب اصلی سایت

این مرحله کاملا تخصصی و به عهده طراح است. طراحی صفحه اصلی ، رنگ بندی و دسته بندی و صفحه بندی سایت در این مرحله صورت می گیرد و باید کارفرما را در جریان روند کار قرار داد.

کدنویسی

برنامه نویسان بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده در مرحله قبل مراحل طراحی سایت را طی می کنند. مهم ترین مرحله طراحی سایت کد نویسی است.

تست و بازنگری

در این مرحله از کارفرما خواسته می شود تا سایت را بررسی کند  تا اشکالات احتمالی برطرف شود و در صورت نیاز تغییراتی در سایت اعمال شود.

تحویل و آموزش

سایت به کارفرما تحویل داده خواهد شد و طراح موظف است شیوه استفاده از سایت و کار با آن را به کارفرما آموزش دهد.

 

برای مشاهده ی نمونه کار های ما علاوه بر سایت میتوانید از صفحه ی اینستاگرام نیز اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است