طراحی لوگو

لوگو چیست؟

 

لوگو یک نشانه ی گرافیکی است که می تواند به صورت شکل یا نوشته و یا ترکیبی از اینها باشد. یک لوگو به افراد مختلف یک علامت و نماد بصری را برای نمایش کسب و کار شما نشان می دهد.

سازمان ها و شرکت های تجاری برا ی اینکه فعالیت ها ، نوع خدمات ، اهداف ،کسب و کار و محصول شان را به مخاطبان سریع تر معرفی کنند از لوگوی خاص برای سازمان خود استفاده می کنند.

انواع لوگو:

1- لوگوی نوشتاری: لوگوی نوشتاری فقط شامل حروف الفبا است که فونت خاصی در آنها به کار گرفته می شود و برای شرکت های که نام بسیار مشخص و برجسته دارند و برای شرکت های کوچکی که تازه شکل گرفته اند مناسب است.

2- نماد یا آیکون: یک نماد بهتر از یک لوگوی متنی می تواند کسب و کار شما را به ببینده انتقال دهد. این نوع لوگو بدون استفاده از هیچ نوع کلمه هویت شرکت شما را به مخاطب نشان می دهد. این نوع لوگو برای شرکت های بین المللی مناسب است چون برای مصرف کننده ساکن کشور های دیگر بدون اینکه زبان واحدی داشته باشند لوگوی شما را درک می کند.

3- لوگوی ترکیبی ( متن و نماد): همانطور که از نام آن پیداست لوگوهایی که ترکیب تصویر و نوشتار ( لوگوتایپ ) را به همراه دارند لوگوهای ترکیبی نامیده می شوند . در لوگو ترکیبی تصویری به عنوان نماد برند و نوشتار منحصربفرد و اختصاصی برای نام برند طراحی می شود حتی بسیاری از برند ها در کنار لوگو تصویر و لوگوتایپ ، حرفنماد هم طراحی میکنند و متناسب با نوع امور تبلیغاتی و گرافیکی از یکی آن ها استفاده می کنند .
در لوگو ترکیبی باید سعی شود طراحی لوگو به گونه ای باشد که هارمونی نوشتار و تصویر با یکدیگر هماهنگ باشد .

 

در طراحی لوگو باید اصولی را مد نظر قرار داد. این اصول عبارتند از داشتن گرافیک، فرم ساده، توانایی انتقال پیام به مخاطبان، متمایز و خاص بودن که باید در زمان طراحی لحاظ شود.

 

در صورت تمایل جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است